• Sobota, 20 kwietnia 2019
  • Godz. 18:11
  • Imieniny: Agnieszki, Czesława, Mariana
  • Czytających: 4944
  • Zalogowanych: 9
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

W klasztorze cystersów mistrz lutni, ale nie tylko…

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 27 września 2013, 8:18
Aktualizacja: 8:21
Autor: Mea
Fot. Organizator
Prelekcje, wernisaż, konkurs plastyczny oraz koncert amerykańskiego mistrza lutni Paula Beiera (w ramach cyklu „Szlakiem Lutnistów ze Śląska) to atrakcje zaplanowane na październik w nowej siedzibie Muzeum Przyrodniczego, które teraz mieści się w Zespole Pocysterskim przy ul. Cieplickiej. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Cykl koncertów „Szlakiem lutnistów ze Śląska” to pierwszy tego typu projekt w Polsce, który ma na celu popularyzację bogatych tradycji muzycznych na tym terenie. W Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze-Cieplicach koncert odbędzie się 4 października o godz. 19.00.
3 października o godz.19.00 odbędzie się prelekcja w „Cyklu czwartkowym”, nt: Taipei. Stanisław Dąbrowski zabierze słuchaczy na wirtualną wycieczkę po tym egzotycznym mieście.

8 października o godz.17.00 rozpocznie się wernisaż wystawy fotograficznej „Życie pod wodą”. Ekspozycja będzie czynna do końca października..

10 października o godz.19.00 odbędzie się prelekcja w „Cyklu czwartkowym”, nt: „ Caspar Schwenckfeldt”, którą prowadzi Andrzej Paczos.

10 października Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze ogłosi konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów na obserwację przyrodniczą z cyklu: „Znam Przyrodę Mojego Miasta I Regionu”. Termin nadsyłania prac do muzeum (ul. Cieplicka 11A) upłynie 15 listopada 2013r.

17 października o godz.19.00 rozpocznie się prelekcja w „Cyklu czwartkowym”, nt: „Śladami przeszłości, czyli ruiny, zamki i pałace po obu stronach granicy”, którą poprowadzi Grzegorz Schmidt. Sudety Zachodnie i południowa część Karkonoszy po czeskiej stronie obfitują w lepiej lub gorzej zachowane zabytki. Wiążą się z nimi słynne lub mniej znane historie, opowieści i legendy. W Kowarach w Pałacu Ciszyca narodziła się wielka miłość Białego Anioła, czyli księżnej Elizy Radziwiłłówny z przyszłym królem pruskim – Wilhelmem. Mniej znany jest fakt, że w 1938r. na temat tej historii nakręcono w Kowarach film z wielką gwiazdą kina czechosłowackiego i niemieckiego Lidą Baarovą. Nad filmem czuwał sam minister propagandy III Rzeszy Józef Goebbels – śmiertelnie zakochany w czeskiej aktorce.

24 października o godz.19.00 odbędzie się prelekcja w „Cyklu czwartkowym”, nt: „Brazylia i Peru”, którą poprowadzi Maciej Abramowicz. To relacja z niezwykle intensywnej podróży w głąb Brazylii i Peru, w poszukiwaniu piękna i duchowej głębi.

31 października (czwartek), godz.19.00 odbędzie się prelekcja w „Cyklu czwartkowym”, nt: „Cieplice- ludźmi i imprezami stoją”, którą prowadzi Ryszard Literacki. Na prośbę słuchaczy poprzednich prelekcji tym razem ich autor przygotował wycieczkę fotograficzną o tym, co działo się wśród wspaniałych krajobrazów Parku Zdrojowego i w muszli koncertowej, w Zdrojowym Teatrze Animacji czy w Muzeum Przyrodniczym i na Placu Piastowskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

jurbassteck 4-10-2013 23:38
Zdjęcia z występu Paula Beuera - http://jerzysowajr.weebly.com/szlakiem-lutnistoacutew-347l261skich-04102013.html
~Bolko. 6-10-2013 18:51
Mistrzostwem świata było wsadzenie Muzeum Przyrodniczego do cysterskiej kabzy (bo tak to w praktyce będzie wyglądało). Znaczący jest już tytuł tego artykułu ... .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
166
Tak
70%
Nie
28%
Nie wiem
2%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
19.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  
Aktualności
Triduum Paschalne  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group