Czwartek, 1 maja
Imieniny: Filipa, Józefa
Czytających: 5782
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: W Karpaczu – Rajd Arado

Wtorek, 30 kwietnia 2019, 14:03
Aktualizacja: Czwartek, 2 maja 2019, 6:21
Autor: PR
Karpacz: W Karpaczu – Rajd Arado
Fot. Archiwum Organizatora
Już jutro (01.05) o godz. 16.30 do Karpacza zawita Rajd Arado, czyli największe wydarzenie o profilu militarnym w Europie Środkowej. Tematem przewodnim widowiska będą losy żołnierzy 2. Armii Wojska Polskiego powracających do Ojczyzny po działaniach na terenie Czech oraz ustanowienie pierwszych, polskich władz w mieście po zakończeniu II wojny światowej.

Terenem działań rekonstrukcyjnych będzie deptak, na którym odbędzie się inscenizacja batalistyczna pt.: „Aleja snajperów”. Będzie ona miała charakter ruchomy - publiczność wraz z rekonstruktorami, będzie przemieszczać się na całej długości deptaka od DW Bachus do placu przy ul. Mickiewicza.

Po zakończeniu inscenizacji od 17:00 do 19:00 na placu przy Mieszku powstanie Otwarte Muzeum Techniki Wojskowej - prezentacja pojazdów historycznych i grup rekonstrukcyjnych w umundurowaniu adekwatnym do realiów z wiosny 1945 roku.

W związku z tym widowiskiem wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w godz. 16:00-19:30 w ciągu ulicy Konstytucji 3 Maja od Kościoła pw. NNMP do parku przy ul. Mickiewicza. Jest też prośba o nieparkowanie aut tego dnia po godz. 12:00 na placu przed budynkiem głównym Urzędu Miejskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

12
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
12%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zawsze masz gdzie zaparkować pod swoim blokiem czy domem?

Oddanych
głosów
303
Tak, nigdy nie mam z tym problemu
35%
Tak, choć czasami muszę dłużej szukać miejsca
15%
Nie, prawie nigdy nie ma wolnego miejsca w pobliżu, parkuję pół kilometra dalej
25%
Różnie, to zależy od pory dnia
25%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Opona – Jak genialny wynalazek zmienił świat
 
Rozmowy Jelonki
Co zrobić ze zwierzakiem na majówkę?
 
Inne wydarzenia
Szalona walka z czasem "historyków"
 
Aktualności
Otwarcie Parku Rowerowego na osiedlu Czarne
 
Aktualności
Fontanna w Parku Norweskim jak nowa
 
Kultura
Maja Bogucka w jeleniogórskiej filharmonii
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group