Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 7710
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W Karkonosze bajki noszę. AD REM dzieciom

Czwartek, 3 lutego 2011, 9:15
Aktualizacja: 9:18
Autor: RED
JELENIA GÓRA: W Karkonosze bajki noszę. AD REM dzieciom
Autorka czyta "Bajkowy przewodnik" dzieciom. BWA – maj 2010.
Fot. TEJO
Wczoraj w Akademii Happy Kids odbyło się spotkanie organizacyjne z dyrektorami jeleniogórskich przedszkoli dotyczące pierwszej edycji projektu edukacyjnego wydawnictwa AD REM pod nazwą „W Karkonosze bajki noszę”.

Projekt przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5-6 lat z przedszkoli publicznych i niepublicznych. Cel? Wzbudzenie zainteresowania Kotliną Jeleniogórską wśród najmłodszych, zapoznanie ich z historią regionu na podstawie bajkowych przewodników dla dzieci.

– W przyszłości chcemy rozszerzyć działalność i objąć projektem dzieci z okolic całego powiatu jeleniogórskiego. W opracowaniu tej edycji wspomagać nas będzie autorka bajek – „Bajkowa Jelenia Góra” pani Joanna Peczenenko – mówi Katarzyna Jończyk, specjalista ds. marketingu i wydawnictw z AD REM.

W tym roku przedszkolaki mają za zadanie zapoznać się z czterema wybranymi bajkami z przewodnika dla dzieci „Bajkowa Jelenia Góra” – jedna bajka w miesiącu. Aby lepiej przyswoić wiedzę, organizatorzy proponują spotkania z bajką, które poprowadzi Pani Honorata Magdeczko-Capote z Teatru „Maska”.

W trakcie trwania projektu odbędą się cztery spotkania podsumowujące zmagania dzieci, tj. ich wiedzę, odbyte wycieczki, wykonane prace. Dzięki uprzejmości pani Edyty Wawrzyniak wszystkie spotkania będą się odbywać w Akademii Happy Kids, ewentualnie w poszczególnych placówkach.

W celu uatrakcyjnienia naszych spotkań z dziećmi planujemy organizację różnych gier i zabaw losowych. Projekt trwać będzie cztery miesiące i zakończy się 3 czerwca Bajkową Olimpiadą Wiedzy Regionalnej w hali sportowej przy ul. Złotniczej. Udział w niej wezmą przedszkolaki przystępujące do projektu, czyli po 12 dzieci z 15 jeleniogórskich przedszkoli.

Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Jeleniej Góry. Patronem medialnym działań jest tygodnik i portal Jelonka.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group