Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5593
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: W Janowicach Wielkich po raz trzeci ruszy proekologiczna akcja „Ratujmy Bóbr”

Sobota, 31 marca 2012, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: Accipiter
REGION JELENIOGÓRSKI: W Janowicach Wielkich po raz trzeci ruszy proekologiczna akcja „Ratujmy Bóbr”
Fot. Archiwum
Przez pięć dni, od 10 do 14 kwietnia, pracownicy i podopieczni Chrześcijańskiego Ośrodka dla Osób Uzależnionych „Nowa Nadzieja” ramach proekologicznej akcji „Ratujmy Bóbr” będą sprzątali w przepływającą przez Janowice Wielkie rzekę.

Ośrodek „Nowa Nadzieja” od dziewiętnastu lat prowadzi pracę resocjalizacyjną z osobami uzależnionymi w Janowicach Wielkich. Nadrzędnym celem jest przywracanie osób uzależnionych, bezdomnych do normalnego życia w społeczeństwie. W ramach programu terapeutycznego organizowane są różne akcje na rzecz promowania zdrowia oraz ekologicznego trybu życia.

Ośrodek we współpracy z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Inspektoratem w Jeleniej Górze, jest nie tylko realizatorem, ale i pomysłodawcą inicjatywy. Wiosenne sprzątanie powstało z inspiracji dyrekcji - Oksany i Jarosława Wasilewskich.

– Duże ilości śmieci, które po każdej większej wodzie zalegają na brzegach najpiękniejszej rzeki naszej gminy, szpecą ją, obniżają jej walory turystyczne oraz stanowią zagrożenie dla naszych dzieci. W tym roku posprzątamy odcinek od Janowic (betonowego mostu) aż do Trzcińska – informują organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group