Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8311
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W hołdzie Ojcu Świętemu

Środa, 2 kwietnia 2008, 21:17
Aktualizacja: Czwartek, 3 kwietnia 2008, 8:08
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: W hołdzie Ojcu Świętemu
Fot. TEJO
Okolicznościowe msze święte, koncert, czuwania modlitewne i bicie dzwonów: tak jeleniogórzanie upamiętniają trzecią rocznicę odejścia papieża Jana Pawła II.

Wiernymi wypełniło się pod wieczór Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie ks. prałat płk Andrzej Bokiej sprawował mszę świętą w intencji Papieża. Podobnie było w innych świątyniach.

W kościele garnizonowym zgromadzeni po Eucharystii wzbogaconej oprawą muzyczną w postaci ulubionych pieśni Jana Pawła II, wysłuchali samego Bohatera uroczystości, który przemówił do wiernych z taśm. Były to nagrania fragmentów homilii papieskich z pielgrzymek Ojca Świętego do Ojczyzny w 1999 i 2002 roku. Później barokowe wnętrze świątyni wypełniła muzyka G. B. Pergolesiego: Stabat Mater.

Panował zupełnie inny nastrój od tego sprzed trzech lat, kiedy to kościół garnizonowy wypełnił się wiernymi płaczącymi po śmierci Papieża Polaka. Podczas koncertu ludzie wchodzili i wychodzili. Modlono się jednak przy popiersiu Karola Wojtyły oraz zapalano świeczki przy pomniku papieskim i krzyżu przed domem parafialnym.

O godzinie 21. 37, punktualnie w rocznicę chwili, kiedy Jan Paweł II „odszedł do domu Ojca”, w jeleniogórskich świątyniach zaczną bić dzwony. A w kościołach będzie ciche czuwanie modlitewne, głównie w intencji rychłej beatyfikacji Papieża Polaka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group