Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8027
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W hołdzie Niepodległej

Poniedziałek, 12 listopada 2018, 6:16
Aktualizacja: Wtorek, 13 listopada 2018, 6:26
Autor: WAC
Jelenia Góra: W hołdzie Niepodległej
Fot. WAC
Kuratorskie oprowadzanie po wystawie „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”, znalazło się w programie wczorajszego (11.11) spotkania „Niedziela w Muzeum”, które tradycyjnie – jak co miesiąc – odbyło się w Muzeum Karkonoskim.

Mimo że w dniu 100 – lecia Odzyskania Niepodległości odbywało się w Jeleniej Górze i regionie bardzo wiele imprez okolicznościowych, to spore grono miłośników sztuki, to wyjątkowe przedpołudnie zdecydowało się spędzić w muzealnych murach. Podczas oprowadzania, prowadząca spotkanie Anna Jezierska z Działu Sztuki Muzeum Karkonoskiego omówiła dzieje zbiorów sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Dodajmy, że lubelska uczelnia jest równolatką Niepodległej, gdyż powstała w 1918 roku.

W drugiej części spotkania kuratorka wystawy zaprezentowała zwiedzającym najciekawsze przykłady prezentowanych na wystawie dzieł, m.in.: Jacka i Rafała Malczewskich, Józefa Mehoffera, Piotra Michałowskiego czy Jerzego Nowosielskiego. Szczegółowo opowiadała o losach autorów poszczególnych dzieł oraz w jaki sposób obrazy i inne obiekty znalazły się w unikatowej kolekcji KUL - u.

Zwiedzający mogli też zapoznać się z niezwykle interesującymi dziełami malarstwa obcego (niderlandzkiego, francuskiego czy włoskiego) oraz przykładami szkła i ceramiki z najlepszych wytwórni europejskich.

Twoja reakcja na artykuł?

11
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group