Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 6836
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W gminie Janowice Wielkie „szkolne” autobusy wożą też mieszkańców

Środa, 12 września 2012, 7:57
Aktualizacja: 11:38
Autor: mea
Po wielu latach mieszkańcy Mniszkowa, Miedzianki, Komarna, Trzcińska i Radomierza wreszcie mają czym dojechać do Janowic Wielkich. – Autobusy kursują w dni nauki szkolnej, bo głównie przeznaczone są dla uczniów, jednak każdy może kupić w nich bilety na wolne miejsca – poinformował Kamil Kowalski, wójt Gminy Janowice Wielkie.

Od września można podróżować autobusem po terenie gminy w ramach regularnej linii, obsługiwanej przez PKS Kamienna Góra. Podstawowym zadaniem jest dowiezienie dzieci do szkoły w Janowicach Wielkich na godzinę 8.00 oraz odwiezienie po lekcjach dwoma kursami do każdej miejscowości w godz. 12.45 - 15.30.

- Ponieważ zwiększyła się liczba dzieci dojeżdżających do szkoły, a gminy mają obowiązek zapewnić taki dojazd, postanowiliśmy w tym roku (drogą przetargu) zatrudnić firmę zewnętrzną, gdyż bus należący do gminy nie pomieściłby wszystkich uczniów – dodał Kamil Kowalski. Gmina w pełni finansuje zakup biletów miesięcznych dla dzieci, a koszt tego trzyletniego przedsięwzięcia to ok. 150 tys. zł.

Przykładowe ceny przejazdu dla pasażerów: Komarno-Janowice Wlk.: 5,50 zł, Mniszków - Janowice Wlk. 3,30 zł. Przewoźnik honoruje ulgi ustawowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group