• Niedziela, 17 listopada 2019
  • Godz. 6:23
  • Imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety
  • Czytających: 1978
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

W gminie Janowice Wielkie „szkolne” autobusy wożą też mieszkańców

Wiadomości: Region
Środa, 12 września 2012, 7:57
Aktualizacja: 11:38
Autor: mea
Po wielu latach mieszkańcy Mniszkowa, Miedzianki, Komarna, Trzcińska i Radomierza wreszcie mają czym dojechać do Janowic Wielkich. – Autobusy kursują w dni nauki szkolnej, bo głównie przeznaczone są dla uczniów, jednak każdy może kupić w nich bilety na wolne miejsca – poinformował Kamil Kowalski, wójt Gminy Janowice Wielkie.

Od września można podróżować autobusem po terenie gminy w ramach regularnej linii, obsługiwanej przez PKS Kamienna Góra. Podstawowym zadaniem jest dowiezienie dzieci do szkoły w Janowicach Wielkich na godzinę 8.00 oraz odwiezienie po lekcjach dwoma kursami do każdej miejscowości w godz. 12.45 - 15.30.

- Ponieważ zwiększyła się liczba dzieci dojeżdżających do szkoły, a gminy mają obowiązek zapewnić taki dojazd, postanowiliśmy w tym roku (drogą przetargu) zatrudnić firmę zewnętrzną, gdyż bus należący do gminy nie pomieściłby wszystkich uczniów – dodał Kamil Kowalski. Gmina w pełni finansuje zakup biletów miesięcznych dla dzieci, a koszt tego trzyletniego przedsięwzięcia to ok. 150 tys. zł.

Przykładowe ceny przejazdu dla pasażerów: Komarno-Janowice Wlk.: 5,50 zł, Mniszków - Janowice Wlk. 3,30 zł. Przewoźnik honoruje ulgi ustawowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz

~@ 8;31 12-09-2012 8:36
Jak nie będziesz synku grzeczny,to przyjedzie wójt czarną wołgą,porwie cię,przerobi na kaczkę,upiecze i zje.
~były mieszkaniec 12-09-2012 8:38
pan Wójt odwrócił kota ogonem - sprzedał duży gminny gimbus, zwolnił kierowce i teraz wciska biedne dzieciaczki pomiędzy wiecznie przemieszczające się mohery w PKS - wszyscy wiemy jak podróżuje się w autobusach lokalnych tej firmy, a w artykule jeszcze się wójta wychwala że zrobił dobrze dla gminy - farsa , kolejna w zapadających się Janowicach
~były mieszkaniec 12-09-2012 8:42
pan Wójt odwrócił kota ogonem - sprzedał duży gminny gimbus, zwolnił kierowce i teraz wciska biedne dzieciaczki pomiędzy wiecznie przemieszczające się mohery w PKS - wszyscy wiemy jak podróżuje się w autobusach lokalnych tej firmy, a w artykule jeszcze się wójta wychwala że zrobił dobrze dla gminy - farsa , kolejna w zapadających się Janowicach
~gość111 12-09-2012 9:25
W Janowicach źle się dzieje... Chcieli mieszkańcy zmian to je mają.Z pośród niegdyś najlepiej rozwijających się gmin w Polsce stali się obecnie jedną z najbardziej zadłużonych i niewypłacalnych.Przykro patrzeć na upadek czegoś co było kiedyś warte podziwu. Jak łatwo jest zniszczyć - to już wiemy.Dlaczego zatem mieszkańcy nie zrobią referendum i nie odwołają obecnego wójta?Przecież wszelkie przesłanki ku temu istnieją... czekacie aż powstanie zarząd komisaryczny?
~ZAWIEDZIONY 12-09-2012 11:11
Ludzie obudzicie się co On wyprawia, jaka komunikacja, jakie taniej ale farsa.Zarząd komisaryczny jak najszybciej morze się jeszcze uratuje GMINE
~Podgórzyniak 12-09-2012 11:18
W Gminie Podgórzyn też tak samo się źle dzieje,, żeby coś tam załatwić trzeba się na tych leniów na wkurzać że hej. Po co tacy ludzie tam pracują w gminie Podgórzyn skoro ich wiedza na temat rządzenia nie przekracza 50% i przez to bokiem uciekają pieniądze z różnych przetargów bo niewiedza ich jest na tyle mała by napisać dobrze odpowiedni dokument. Już nie wspomnę że gmina powinna dbać o każdą wioskę w gminie a nie ustalać jakieś bariery, tym pomożemy a tych olejemy. Ech tak pisać można bez końca a i tak będą robić co robią...
~avo 12-09-2012 11:22
====gosc111=== Z pustego nawet SALOMON nie naleje !!!! CZY obecny wojt doprowadzil do takiego stanu Janowice w jakim obecnie są ?????? Kto doprowadzil do milionowych dlugow ??????? Kto dawal szkole bez kontroli pieniadze ,????? Teraz trzeba oddawac miliony z odsetkami ogromnymi !!!! Obecny WOJT ?????? Takis mądry ,to idz i pomoz rozwiazac problemy ,bedziesz wtedy znany i szanowany ,. Podjudzac , to takie proste !!!!!!!!!! i nikczemne !!!!!!!
~avo 12-09-2012 11:32
zawiedziony ======Czy jest MORZE GMINA ??????? Nie slyszalem !!!!
~cotazpo 12-09-2012 12:52
A zobaczycie już wam ryży POdatek katastralny szykuje to znowu bedzie wójt winny...?UWAGA LEKTURA SZOKOUJACA!! Oto co grupka facetow i kilka kobiet zwanych PO zrobili nam w kilka lat. Rok 2012: 3 krotny wzrost podatku od “ użytków wieczystych “ Likwidacja prawie wszystkich ulg podatkowych 2 miliony Polaków w “ pętli zadłużenia “ na 30 mld. złotych. 14 mld. złotych długu na kartach kredytowych. Zadłużenie samorządów – 12 mld. złotych. Zadłużenie przedsiębiorstw – 240 mld. złotych. Długi polskich banków komercyjnych – 60 mld. euro = ponad 240 mld. złotych, Zagrożone kredyty gospodarstw domowych – 36 mld. Polska tonie w długach; wszyscy, od noworodków do emerytów, jesteśmy zadłużeni po 21,5 tys. zł na głowę. podwyżka cen energii drastyczny wzrost bezrobocia benzyna po 6 zł podpis
~Popieram! 12-09-2012 13:26
Oto najlepsze podsumowanie. Kolega ma 100% racji: przywróćcie sobie poprzedniego wójta, niech prostuje to co sp......Mydlił wam oczy przez tyle lat a wy jak barany za nim szliście. Jak na komuny, śmiech na sali "Przykro patrzeć na upadek czegoś co było kiedyś warte podziwu. Jak łatwo jest zniszczyć - to już wiemy". Kto wam takie głupoty opowiadał??????? ten co wam długi pozaciagał? Stado baranów!!!!!!!!!!! już było tu dzisiaj napisane Z PUSTEGO NAWET SALOMON.......... Kowalski powinien tym wszystkim p..... , szkoda chłopa
~Do 8:42 12-09-2012 13:33
Co Ty wiesz czlowieku... Gimnbus byl starym, zdezelowanym trupem ulegajacym ciaglym awaria! Utrzymanie tego zloma kierowcy i koszty paliwa w skali roku na pewno przekraczaly znacznie wieksza kwote niz 50tys! /150tys w skali roku... Sam kierowca w skali roku to koszt ponad 25tys pln! Za 25tys pozostale nie zatankujesz autobusu na caly rok i go nie naprawisz... Dochodzi przeglad, oplata ubezpieczen... PKS jak na razie wozi dzieci i mozna napisac odwrotnie ze to mochery beda wciskac sie w wiecznie przemieszczajace sie dzieci... Nie znasz realiow a wypisujesz glupoty... Ot domena Polakow... Ja jak nie mam o czyms pojecia lub nie potrafie obiektywnie ocenic to zamykam morde i nie wypisuje nampublicznych portalach bzdur...
~anulka 200 12-09-2012 14:07
Jasne ,co złe w Janowicach to wszysto na Wójta, zła pogoda też wina Wójta , a facet robi co może żeby Gminę ratować, gdyby nie on juz pewnie Janowic by nie było. Najlpepiej siedzieć z założonymi rękoma i nic nie robić. tylko jęzorem kłamliwym kręcić. Dobrze by było gdyby każdy coś zrobił dla naszej Gminy , coś może od siebie ? a nie do siebie.
~150 tys??? 12-09-2012 14:19
Jakie 150 tys to żart, przewóz będzie wykonany za 247.770,00 zł, wproszę sobie sprawdzić w http://www.gmina.janowice.wielkie.sisco.info/?id=1723.
~do byłego... 12-09-2012 15:39
jak zwykle Ci co najmniej wiedza najwiecej głupot na internecie pisza , kierowca nie został zwolniony - zwolnił sie sam , prosze oto specyfikacja zamówienia, kts tutaj wyzej podal link a tutaj wszystko mozna przeczytac a ja cytuje kawałek: ". Uwzględnienie przejęcia pracownika jest obowiązkiem każdego oferenta i nie podlega negocjacji. Autobus (Smyk) powinien być użytkowany przez przejmowanego pracownika. Zapis o przejęciu pracownika nie obowiązuje, jeżeli pracownik nie wyrazi zainteresowania takim rozwiązaniem." I co?? mogł Janek pracować... ale nie chciał.
~syfon 12-09-2012 16:10
Janek mial napewno dosyc wizerunku wojta i jego gapowatych kolesi ktorym pomyslow nie brakuje!!!dlaczego tak sie dzieje w tym urzedzie???trzeba to jak najszybciej przerwac!!!a moze ktos napisze jak to bylo kiedy radny prywatnym samochodem wjechal na placu przed urzedem w busa gminnego!czy jest jakas notatka z tego wydarzenia???a moze jest cisza bo winny i wojt i kierowca busa gminnego to jedna klika!!!
~słodziutka69 12-09-2012 17:02
Panie wójcie! Czym się pan chwali? Mieszkańcy Trzcińska i Radomierza mają połączenie z gminą od wielu lat.Więcej energii i zaangażowania proszę włożyć w pozyskiwanie funduszy unijnych,obiecywał pan to w kampanii wyborczej. Na ulicy Partyzantów obok szkoły dziury w jezdni zasypane są tuczniem,czeka pan na poważny wypadek? Na rozmowę z panem trzeba czekać tygodniami,odnosi się wrażenie że czuje się pan lepszy od mieszkańców. Jest pan dla nas,a nie My dla pana. Problemów jest bardzo dużo,trzeba się tylko zdecydować na przyjazną rozmowę z mieszkańcami.Nie stronić od nich.. Spacer ulicami miejscowości dobrze panu zrobi,szczególnie po godzinie 23;30 gdy w całej gminie wyłączone są latarnie.
~słodziutka69 12-09-2012 17:07
Panie wójcie! Czym się pan chwali? Mieszkańcy Trzcińska i Radomierza mają połączenie z gminą od wielu lat.Więcej energii i zaangażowania proszę włożyć w pozyskiwanie funduszy unijnych,obiecywał pan to w kampanii wyborczej. Na ulicy Partyzantów obok szkoły dziury w jezdni zasypane są tuczniem,czeka pan na poważny wypadek? Na rozmowę z panem trzeba czekać tygodniami,odnosi się wrażenie że czuje się pan lepszy od mieszkańców. Jest pan dla nas,a nie My dla pana. Problemów jest bardzo dużo,trzeba się tylko zdecydować na przyjazną rozmowę z mieszkańcami.Nie stronić od nich.. Spacer ulicami miejscowości dobrze panu zrobi,szczególnie po godzinie 23;30 gdy w całej gminie wyłączone są latarnie.
~Jel... 12-09-2012 18:41
Janowice to już wielkie zadupie...
~jan 12-09-2012 18:44
Bez emocji proszę wytrzymać do wyborów - będzie korekta
~zula 12-09-2012 18:53
WASZ WÓJT RZĄDZI WODNIKIEM DLATEGO JELENIA MUSI SPRZEDAĆ RATUSZ A WODA NAJDROŻSZA W POLSCE. CIESZCIE SIĘ JANOWICZANIE ŻE TEN WÓJT WAS OPUŚCIŁ A JELENIA MA KOLEJNEGO WRZODA DO PRZEBICIA.
~fredzio!!!!! 12-09-2012 22:50
Referendum jak najszybciej !!!!!!!!!!!!! Ludzie obudźcie się, przecież temu człowiekowi zależy nie na Janowicach W. tylko na CV. Miejscem docelowym tego karierowicza to Warszawa.takich ludzi mamy właśnie w rządzie, dlatego tak dobrze stoi Polska. Obiecanki ,które składał, że będzie przyjazny urząd dla petenta- zwykła farsa. Dobór pracowników to dopiero porażka!!!!Sekretarz to największa i najbardziej ewidentna i "trafna decyzja"( o zgrozo!!!!!!!! a ile jeszcze było takich decyzji ?) tego faceta trzeba w pierwszej kolejności pozbyć się z urzędu!!! wójt tego nie widzi? przecież ten człowiek robi wójtowi krecią robotę, przynosi ogromny wstyd gminie. Ludzie działajcie ja na pewno dołączę się i wiele innych osób, ale nie pozwólcie działać im do końca kadencji wywalić na zbity p..k.
~gość111 12-09-2012 23:58
Polecam śledzić na bieżąco stronę BIP gminy Janowice. Być może ten, którego intelekt jest powyżej średniej komentowanych tutaj wypowiedzi - zrozumie co i dlaczego dzieje się w jego gminie. Czytanie nie boli a może otworzyć wasze zamknięte na informacje mózgi :) Szczególnie polecam protokół z sesji rady gminy, gdzie poprzednia skarbnik składa rezygnację z funkcji i uzasadnienie takowej decyzji :))) Pozdrawiam fanów i obrońców wójta - mam nadzieję,że Wam wody za 2 tygodnie nie obetnie :)
~ 13-09-2012 0:42
Co z tego, że można w dzień przemieszczać się autobusem, jak zlikwidowany został jedyny późnowieczorny autobus MZK, który po 22 przywoził z Jeleniej ludzi z pracy, młodzież z treningów itd. Argument, że był słabo wykorzystywany jest nieprzekonujący, o tej porze i w mieście nie jeżdżą tłumy. To trzeba inaczej załatwić, musi być możliwość powrotu z Jeleniej ok 22.00 !!!
~Iwet 13-09-2012 7:01
Apeluję do wszystkich , którzy aktywnie uczestniczą w tym "linczu" na osobę wójta tej kadencji. Gdzie byliście tyle lat ( dostęp do internetu w gminie już był) kiedy ówczesny wójt robił co chciał?? Tylko , że wy tego nie chcieliście zauważyć !? Po tych samych chodnikach , dziurach też w ciemnościach się chodziło. Wówczas było ok ?? Przespaliście wiele lat !! Tak się przyzwyczailiście do tego marazmu , że jakąkolwiek zmianę na lepsze w obecnych czasach przyjmuje się z trudem. Radę Gminy też chyba będziecie musieli odwołać - bo to ona zobowiązała tego wójta do szukania oszczędności. A do zarządu komisarycznego to nie łatwa droga. Tylko wam chodzi o co innego! ????
~gość111 13-09-2012 9:44
Pani skarbnik na swojej ostatniej sesji doskonale podsumowała działania obecnego wójta - radzę zasięgnąć informacji w BIPie a nie głupoty wypisywać,że obecny wójt robi oszczędności :) Ciekawe jakie to oszczędności jeśli trzeba płacić kary za swoją niewiedzę, odszkodowania za bezprawne zwalnianie pracowników, zwroty dotacji za niewywiązywanie się z umów i inwestycji... Faktycznie oszczędności pełną parą :)
~ 13-09-2012 9:54
Kto jest za REFERENDUM ? Wpisujcie się.
~do 13.33 13-09-2012 10:09
Sam jesteś zdezelowany i trup lecz się człowieku bo ulegasz awarii nie wypisuj głupot
~gość111 13-09-2012 10:55
Oczywiście jestem za referendum - jak najbardziej TAK
~ 13-09-2012 11:46
Kto jest za REFERENDUM ? Wpisujcie się.
~ 13-09-2012 12:36
ej mądrale, żeby dostać dofinasowanie z UE jak sama nazwa wskazuje DOFINANSOWANIE, to trzeba posiadać również wkład własny, którego poprzedni Wójt was skutecznie pozbawił, zostawiając Gminę w długach...
~) 13-09-2012 12:36
Komunikacja istniała w naszej Gminie odkąd jest szkolny i za darmo teraz płać NIE MA CO SIĘ CHWALIĆ
~(.....) 13-09-2012 15:19
Słyszałam ,że kupują już 2 taczki ( wiadomo dla kogo!!) będzie ostro!!!!!!!! w końcu ktoś się mądry znalazł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CZEKAMY TYLKO NA SYGNAŁ.
~ 13-09-2012 18:12
a dla mnie to duże udogodnienie. Nie musze prosić sąsiadów, żeby mnie do lekarza powieźli. Pojadę pksem, pójdę do lekarza, apteki, do Dino, do kolerzanki na pogaduchy i po 12 wrócę do domu. NIkogo już o nic nie muszę prosić. Dziękuję
~ech 13-09-2012 21:59
Janowice Wlk. to ,siedlisko zawistnych ludzi .
~FAN JANOWIC/ 1-11-2012 16:29
ANULKA- OD SIEBIE? I TAK W JANOWICACH NIE MOZNA.NIE RAZ SIE CHCIALO WLASNIE=OD SIEBIE-NIE POZWALAJA-WRECZ ZAKAZUJA NIE POMAGAJA.-NASZE JANOWICE-TONA/ PRZYKRO O TYM PISAC SERCE BOLI ALE NADAL JEST==WLASNIE TAM.
~haha 29-12-2012 23:30
ludzie, plakac sie chce jak czytam te wszystkie wasze komentarze - oczywiscie ze smiechu . po co wy sie spieracie ? wina tak naprawde lezy po srodku . fakt, mam wrazenie ze obecny wojt nie jest odpowiednim gospodarzem, nie spelnia do konca roli, ktora przyjal ale przejal gmine w ciezkim dla niej okresie - dlugi, ktore spowodowala szkola, dokladniej JEDNA osoba dobiła nasza gmine . ciezko jest zrobic cos dla nas mieszkancow bez srodkow pienieznych, stad te wszystkie ciecia . z drugiej strony , po co placimy podatki ? skoro nawet nie mamy przystanku autobusowego ! OMG ! my placimy a w zamian nie dostajemy nic - zalosne i niepoprawne . mysle, ze Janowice sie rozwinely ale atmosfera jaka panuje wsrod ludzi ulegla znacznemu pogorszeniu .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group