Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7469
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W filharmonii jak w kabarecie

Sobota, 10 kwietnia 2010, 8:13
Aktualizacja: 8:13
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: W filharmonii jak w kabarecie
Fot. Gabi
Nietypowa impreza odbyła się wczoraj w Filharmonii Dolnośląskiej. Zamiast brzmienia dzieł klasyki literatury muzycznej, zebrani usłyszeli klasykę… kabaretową w wykonaniu gwiazd sceny i estrady, w tym – Mariana Opanii, znanego z wielu ról filmowych i teatralnych.

Znany z wielkiego ekranu jako Winkel w „Człowieku z żelaza” Andrzeja Wajdy aktor pojawił się wczoraj w Jeleniej Górze. U jego boku wystąpił Zbigniew Lesień, aktor i były dyrektor teatru w Kaliszu. Na fortepianie zagrał Maciej Kieres, a na kontrabasie jego brat – Bartosz.

Marian Opania współpracuje ze znanym satyrykiem Marcinem Wolskim, autorem niezapomnianego programu „Sześćdziesiąt minut na godzinę”, emitowanego do grudnia 1981 roku w Programie Trzecim Polskiego Radia.

Panowie Opania i Lesień przedstawili prawie dwugodzinny program. Pierwsze skrzypce grał Marian Opania, który bez problemu rozbawił publiczność pamiętająca dowcipy sprzed lat. Panowie przedstawili monologi oraz piosenki. W programie nie zabrakło dobrze znanych publiczności skeczy (np. „W muzeum”) i piosenek ( np. „Amsterdam”). Widzowie nagrodzili wykonawców gromkimi brawami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group