• Sobota, 24 sierpnia 2019
  • Godz. 20:17
  • Imieniny: Bartłomieja, Bartosza, Haliny, Jerzego
  • Czytających: 5580
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

W „Ekonomie” powalczą o indeks

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 5 stycznia 2013, 8:08
Aktualizacja: 8:09
Autor: Angela
Fot. Archiwum
V edycja etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej odbędzie się w środę (9.01) w Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze. O tytuł mistrza i indeks powalczy 46 uczniów z 23 szkół z województwa dolnośląskiego i opolskiego. W tym roku Jelenią Górę reprezentować będą Joanna Lewandowska oraz Joanna Bukała. Oczekiwania wobec nich są duże, bo w ostatnich latach inne uczennice „Ekonoma” były finalistkami tej olimpiady.

W tym roku tematem przewodnim Olimpiady Wiedzy o Hotelarstwie będzie „Funkcjonowanie gastronomii hotelowej”. Od pięciu lat konkurs organizuje Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy wraz z Polską Izbą Hotelarstwa i ZSE-T w Kołobrzegu. Etapy okręgowe odbywają się w ośmiu okręgach w całej Polsce. Jeleniogórski „Ekonom” jest okręgiem drugim.

- Myślę, że ciężko pracowaliśmy na to, by to u nas organizowany był etap okręgowy. Co roku mamy bowiem finalistki – mówi Barbara Cymańska – Garbowska, wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze. W etapie okręgowym uczniowie przez dwie godziny będą pisali test z wiedzy o hotelarstwie. Rozpoczęcie planujemy na godz. 11.30, a pisanie testów na godz. 12.00. Joanna Lewandowska i Joanna Bukała będą startowały w olimpiadzie po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że dobrze wypadną i dostaną się do finału –dodaje wicedyrektor ZSE-T.

O randze olimpiady świadczą chociażby: nagroda, którą jest indeks Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy oraz patronat ,w tym roku objęty przez Ministerstwo Edukacji oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~~~ 6-01-2013 14:28
Z reprezentantkami Ekonoma chodzę do klasy i mimo wszystko będę trzymać za nie kciuki ;)
~~ 7-01-2013 20:32
mimo wszystko? powodzenia dziewczyny ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group