Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 11079
Zalogowanych: 27
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W „Ekonomie” powalczą o indeks

Sobota, 5 stycznia 2013, 8:08
Aktualizacja: 8:09
Autor: Angela
Jelenia Góra: W  „Ekonomie” powalczą o indeks
Fot. Archiwum
V edycja etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej odbędzie się w środę (9.01) w Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze. O tytuł mistrza i indeks powalczy 46 uczniów z 23 szkół z województwa dolnośląskiego i opolskiego. W tym roku Jelenią Górę reprezentować będą Joanna Lewandowska oraz Joanna Bukała. Oczekiwania wobec nich są duże, bo w ostatnich latach inne uczennice „Ekonoma” były finalistkami tej olimpiady.

W tym roku tematem przewodnim Olimpiady Wiedzy o Hotelarstwie będzie „Funkcjonowanie gastronomii hotelowej”. Od pięciu lat konkurs organizuje Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy wraz z Polską Izbą Hotelarstwa i ZSE-T w Kołobrzegu. Etapy okręgowe odbywają się w ośmiu okręgach w całej Polsce. Jeleniogórski „Ekonom” jest okręgiem drugim.

- Myślę, że ciężko pracowaliśmy na to, by to u nas organizowany był etap okręgowy. Co roku mamy bowiem finalistki – mówi Barbara Cymańska – Garbowska, wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze. W etapie okręgowym uczniowie przez dwie godziny będą pisali test z wiedzy o hotelarstwie. Rozpoczęcie planujemy na godz. 11.30, a pisanie testów na godz. 12.00. Joanna Lewandowska i Joanna Bukała będą startowały w olimpiadzie po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że dobrze wypadną i dostaną się do finału –dodaje wicedyrektor ZSE-T.

O randze olimpiady świadczą chociażby: nagroda, którą jest indeks Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy oraz patronat ,w tym roku objęty przez Ministerstwo Edukacji oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
956
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
15%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Kultura
Zakończenie sezonu w Filharmonii w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Duet ratowniczy blisko podium
 
Kultura
30 lat Leniwca
 
Kilometry
Będzie kolejny odcinek "ekspresówki"
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group