Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 22343
Zalogowanych: 96
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Cieplicach rozpoczął się jubileuszowy Festiwal Muzyki Wiedeńskiej

Wtorek, 2 maja 2023, 6:02
Autor: WAC
Jelenia Góra: W Cieplicach rozpoczął się jubileuszowy Festiwal Muzyki Wiedeńskiej
Fot. WAC
Koncertem „Spacerkiem po Wiedniu” w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze - Cieplicach rozpoczął się w poniedziałek, 1 maja XXX. Festiwal Muzyki Wiedeńskiej.

Festiwal Muzyki Wiedeńskiej jest najstarszym festiwalem organizowanym przez Filharmonię Dolnośląską.

Wykonawcami wczorajszego koncertu, który rozpoczął kolejną edycję tej imprezy odbywającej się tradycyjnie na początku maja byli: Joanna Szabla – sopran, Adam Woźniak – baryton i Róża Wysocka – fortepian. W programie znalazły się utwory oraz arie skomponowane przez: Wolfganga Amadeusza Mozarta, Ludwiga van Beethovena, Johanna Straussa, Franza Lehára, Emmericha Kálmána i Fredericka Loewego

Już dziś (2 maja) zaplanowano kolejny koncert. O godzinie 19.00 w ZTA wystąpi zespół VOCALIS w składzie: Joanna Moryc – sopran, Anna Skóra – mezzosopran i Róża Wysocka – fortepian. W programie piosenki z filmów oraz arie z operetek skomponowane przez: Roberta Stolza, Rudolfa Sieczyńskiego, Franza Lehara, Carla Zellera, Johanna Straussa, Ruperto Chapiego, Jacquesa Offenbacha, Carla Millöckera, Freda Raymonda i Emmericha Kálmána.

Twoja reakcja na artykuł?

13
59%
Cieszy
1
5%
Hahaha
3
14%
Nudzi
1
5%
Smuci
3
14%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy obawiasz się kolejnej powodzi?

Oddanych
głosów
1144
Nie
14%
Nie, bo mieszkam na terenach nigdy nie zalewanych
33%
Tak
34%
Tak, może zalać mnie znowu jak w ubiegłym roku
13%
Bez przesady
6%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Czy możemy spać krócej?
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Aktualności
Kłopoty na drodze między kurortami
 
Kilometry
S3 Bolków–Kamienna Góra: już rok od otwarcia
 
Aktualności
Jeleniogórzanie uczcili Godzinę"W"
 
112
Ona paliła marihuanę, a on uciekł – czołowe zderzenie na Bronka Czecha
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group