Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8579
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: W Budnikach znów zaświeciło Słońce

Środa, 3 kwietnia 2019, 7:14
Aktualizacja: Czwartek, 4 kwietnia 2019, 21:32
Autor: Paweł Paliga/WAC
Karpacz: W Budnikach znów zaświeciło Słońce
Fot. użyczone
Wyjątkowo ciepła i słoneczna pogoda sprawiła, że bardzo liczne było grono miłośników górskich wędrówek, którzy w minioną sobotę (30.03) wzięli udział w tradycyjnej imprezie pt. "Powitanie Słońca w Budnikach".

Grupy uczestników imprezy wyruszyły z Karpacza i z Kowar. Po przybyciu na miejsce, czekał na wszystkich ciepły posiłek oraz herbata malinowa z nad strumienia „Malina. Miłośnicy Budnik, będący organizatorami spotkania, oficjalnie przywitali wędrowców i przedstawili historię osady oraz nauczyciela z Budnik, który zapoczątkował Powitanie i Pożegnanie Słońca. Wszyscy zebrani po wysłuchaniu opowiadania o dawnej osadzie przywoływali donośnym głosem Wołogóra, który ukazał się z Ponurej Kaskady. Wraz z jego przybyciem odbyło się symboliczne przywitanie Słońca, poprzez zapalenie lampy naftowej.

Wśród przybyłych na spotkanie rozlosowano nagrody, ufundowane przez: Urzędy Miast z Karpacza i Kowar, Western City, Park Miniatur z Kowar. Jest wśród nich także pani Jadwiga z Muzeum Klocków Lego i Konsol z Karpacza, Muzeum Tajemnice Karkonoskie, Świat Kolejek z Karpacza, Papugarnia Karpacz. Dziękujemy sponsorom: Nadleśnictwu Śnieżka w Kowarach, wydziałom promocji UM z Karpacza i Kowar, Zygfrydowi i Korneli Szygula z Ośrodka „U Musa” z Karpacza za przygotowanie ciepłego posiłku, Hotelowi „Artus”, który przekazał naczynia kubki oraz sztućce, Ochotniczej Straży Pożarnej z Karpacza Ponownie spotkamy się na Pożegnaniu Słońca, która odbędzie się 23 listopada. Do zobaczenia - mówi organizator imprezy Paweł Paliga.

Twoja reakcja na artykuł?

12
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group