Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6567
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ AFGANISTAN: W Afganistanie poległ jeleniogórzanin

Sobota, 21 czerwca 2008, 16:39
Aktualizacja: 16:40
Autor: Mar
JELENIA GÓRA/ AFGANISTAN: W Afganistanie poległ jeleniogórzanin
Fot. Archiwum
Polski żołnierz, który dzisiaj zginął w Afganistanie to 28–letni ppor. Robert Marczewski, mieszkaniec Cieplic. Tutaj chodził do szkoły i stąd wybrał się na wojskową uczelnię. Kariera wojskowa była rodzinną tradycją, gdyż żołnierzem zawodowym był również jego ojciec. Żołnierzem zawodowym został w 2004 roku. Służył w 6. batalionie desantowo–szturmowym w Gliwicach, na stanowisku dowódcy plutonu. Pozostawił żonę i jedno dziecko.

Ciepliczanin zginął, gdy pod samochodem, którym jechał, eksplodował ładunek wybuchowy. Czterech innych Polaków zostało rannych. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Rzecznik Polskiego Kontyngentu w Afganistanie mjr Jacek Popławski poinformował, że do zdarzenia doszło w nocy czasu miejscowego w prowincji Paktika.

– W tej smutnej dla Wojska Polskiego chwili pragnę być blisko rodziny zmarłego żołnierza i tych wszystkich, których z Nim łączyły więzi przyjaźni i koleżeństwa. Wyrażamy im wyrazy współczucia i solidarności, jednocząc się wokół krzyża Jezusa Chrystusa – napisał biskup polowy WP gen. dyw. Tadeusz Płoski w liście kondolencyjnym. Biskup napisał też w liście o swojej pamięci w modlitwach w intencji zmarłego, jego żonie Małgorzacie i synu Dorianie, a także całej jego bliskiej rodzinie.

Szkoda, że słów biskupa nie wzięli sobie do serca wojskowi, którzy w sobotę rano stanęli przed drzwiami rodziców. Krzyk rozpaczy matki, która dowiedziała się o śmierci syna słyszała cała okolica. Dopiero po kilkudziesięciu minutach sprowadzono psychologa, który uspokoił zrozpaczonych rodziców.
– Zamiast pomyśleć i od razu przyjechać z psychologiem, jeździli i ściągali go na szybko, gdy zobaczyli co się dzieje z najbliższymi poległego żołnierza – powiedział nam świadek wydarzenia.

Podporucznik Robert Marczewski jest piątym polskim żołnierzem, który zginął na misji w Afganistanie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group