W trakcie koncertu można było usłyszeć przeboje dwudziestolecia międzywojennego, a wśród nich utwory takich artystów, jak: Hanka Ordonówna, Zula Pogorzelska, Eugeniusz Bodo czy Mieczysław Fogg. Całość przeplatana była dowcipami i anegdotami, a także ubarwiona wspaniałymi kreacjami artystek.
Bardzo ładnie dopisała frekwencja. Nawet nie wiedziałam, że jest taka zorganizowana grupa miłośników zabawy w stylu retro, którzy "skradli nam show" - mówiła z uśmiechem Róża Wysocka. - Chciałybyśmy podjąć współpracę z muzeum i częściej tu występować - deklaruje członkini zespołu.
Sto lat temu kobiety uzyskały prawa wyborcze w Polsce - o tym trzeba mówić, doceniać to, a są przecież kraje, gdzie kobiety nadal nic nie mogą. Nasz repertuar "Lata 20., lata 30." jest właśnie taki bardziej wolny - dla kobiet - mówiła Joanna Moryc, która podkreśla, że wraz z zespołem stara się odpowiednio dobierać utwory, aby to nie był zbiór przypadkowy. - W tamtych czasach pisano wspaniale muzykę, wykonawcy byli ponadczasowi, stąd czasami ciężko zderzyć się z taką legendą jak Ordonówna - dodała sopranistka.
Artystki były mile zaskoczone postawą publiczności - cieplicka grupa miłośników retro przebrała się w stroje odpowiadające tematyce spotkania i wszyscy doskonale się bawili.
Dla artysty to bardzo ważne, bo wszystko co robi, jest dla publiczności. Jak publiczność dobrze się bawi, to i nam dobrze idzie - wyznała Anna Skóra.
Zespół Vocalis powstał w 2007 roku i tworzą go: Róża Wysocka (fortepian), Joanna Moryc (sopran) i Anna Skóra (mezzosopran), a więc absolwentki Akademii Muzycznych we Wrocławiu i Łodzi.
Kolejny występ zespołu Vocalis w Jeleniej Górze już 20 grudnia - wówczas w Zdrojowym Teatrze Animacji odbędzie się koncert kolęd.