Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 4218
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: VII Konkurs Plastyczny „Rzepiór, Krabat – czy ich znacie?”

Poniedziałek, 12 grudnia 2011, 8:49
Aktualizacja: 8:50
Autor: Organizator
JELENIA GÓRA: VII Konkurs Plastyczny „Rzepiór, Krabat – czy ich znacie?”
Fot. Organizator
W minioną sobotę w Książnicy Karkonoskiej członkowie działającej przy Euroregionie Nysa eksperckiej Grupy EUREX – Biblioteki nagrodzili autorów najlepszych prac plastycznych zgłoszonych na międzynarodowy konkurs plastyczny „Rzepiór, Krabat – czy ich znacie?”.

Konkurs zorganizowany został przez Książnicę Karkonoską w Jeleniej Górze oraz Serbołużycką Bibliotekę Centralną w Budziszynie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa.

Jurorzy: Ewa Grzempa, Blanka Konvalinkova, Maria Mirtschin oraz Marek Lercher otrzymali do oceny aż 404 prace wykonane w dowolnej technice plastycznej, w tym 168 prac wykonanych przez dzieci i młodzież z Polski, 161 prac z Czech i 75 prac z Niemiec.

W czterech kategoriach wiekowych nagrodzono lub wyróżniono 30 prac. W sumie 60 dzieł, głównie obrazów, znalazło się na wystawie, którą już od dziś aż do Świąt Bożego Narodzenia będzie można zwiedzać w Galerii Małych Form na III p. Książnicy Karkonoskiej na przy ul. Bankowej 27. W styczniu wystawa wyruszy w międzynarodowe tournée po Euroregionie Nysa. W pierwszej kolejności odwiedzi Budziszyn.

Listę laureatów oraz pełną informację o konkursie i wystawie można znaleźć na stronie WWW Książnicy Karkonoskiej: http://biblioteka.jelenia-gora.pl//

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group