Zalogowanych: 9

Polana Jakuszycka: VI Sztafeta Piastów w dobrych warunkach

Sobota, 4 lutego 2023, 23:47
Aktualizacja: 23:48
W znakomitych warunkach śniegowych, przy kilku stopniach mrozu, została w sobotę, 4 lutego, rozegrana VI Sztafeta Piastów. Zwyciężył Skowron Team. Najważniejsze, że dopisała frekwencja - wystartowało 18 sztafet, a na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie znowu zagościła atmosfera zawodów w narciarstwie biegowym.

Trasa miała trzy kilometry długości, prowadziła przez Polanę Jakuszycką i tuż obok niej. Na dwóch pierwszych zmianach obowiązywał styl klasyczny, a na trzeciej i czwartej dowolny. Zwycięzcy to jeleniogórski trener Piotr Skowron i jego zawodnicy: Adrian Kochman, Dawid Giba i Jonasz Bakun. Pokonali bardzo silną ekipę XC-Sport Racing Team, w której składzie był utytułowany Paweł Klisz, jak również jakuszyckie błyskawice Łukasz Bronowicki i Sergiusz Wieczorkiewicz oraz Sławomir Sikora. Ta ekipa zapewniła sobie drugie miejsce na ostatniej zmianie, gdyż wcześniej pozycję wicelidera zajmowała Team Beskidy 1.

W mikstach najlepsza okazała się ekipa Biegowki.eu Smykofski, czyli połączone siły jeleniogórskiej rodziny Judków (Paweł i Monika) oraz Wojciech Smykowski i Magdalena Andrzejewska. W gronie sztafet kobiecych wygrała stołeczna drużyna Towarzystwa Narciarskiego Wesoła - Rolkowisko, którą reprezentowały Katarzyna Witek, Dorota Kuźma, Patrycja Szwed i Dorota Zuberska.

Kolejnymi zawodami narciarstwa biegowego w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach będzie 47. Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego, który rozpocznie się 25 lutego i potrwa do 5 marca. Zapisy na wszystkie dystanse (od 6 do 50 km) są otwarte na stronie

Organizatorem VI Sztafety Piastów było Stowarzyszenie Bieg Piastów.