Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 4274
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uznany w świecie sopran dramatyczny z Jeleniej Góry

Środa, 1 października 2014, 8:02
Aktualizacja: Czwartek, 2 października 2014, 10:49
Autor: Mea
Jelenia Góra: Uznany w świecie sopran dramatyczny z Jeleniej Góry
Fot. Mea
Jedyny na świecie konkurs dla sopranów dramatycznych im. Elizabeth Connell w Sydney w Australii wygrała jeleniogórska śpiewaczka Anna Patrys. – Mimo dużej konkurencji udało się, z czego bardzo się cieszę – mówiła Anna Patrys, podczas wczorajszej (30.09.) konferencji w jeleniogórskim Ratuszu.

Artystka otrzymała główną nagrodę - 20 tys. dolarów na studia, przesłuchanie do Royal Opera Haus oraz nagrodę Universal Music a World, czyli pokaźną kolekcję płyt o wartości 2,5 tys. dolarów. Grand Prix przyznawały największe autorytety światowe opery wagnerowskiej.

- Konkurs został zorganizowany na mocy testamentu wielkie divy Elizabeth Connell, która postanowiła, że po jej śmierci cały majątek zostanie przeznaczony na nagrody dla najbardziej rokujących dramatycznych sopranów na świecie – mówiła Anna Patrys.

Do konkursu stanęły śpiewaczki z 17 krajów. - Z 200 uczestniczek do półfinału dostało się 30, a 5 z nich przeszło do finału. Były to dwie Australijki, dwie Amerykanki i ja, reprezentująca Europę. Konkurentki dysponowały niebywałymi warunkami wokalnymi i były przygotowane perfekcyjnie. Jedna z nich jest uczennicą samego Plácido Domingo – opowiadała śpiewaczka.
Po wygranej Anna Patrys otrzymała wiele zaproszeń do sal operowych i na koncerty zarówno w Polsce, jak i za granicą.

– Jestem też po ćwierćfinale w programie telewizyjnym „Mam Talent”, gdzie wykonałam piosenkę „Barcelona” zespołu Queen. 25 października odbędzie się odcinek półfinałowy, w którym wystąpię z niespodzianką. Zdecydowałam się na uczestniczenie w programie komercyjnym, by przyciągnąć widzów do świata opery. Chciałam pokazać, że opera też może być świetną rozrywką – powiedziała Anna Patrys.

Prezydent Jeleniej Góry złożył gratulacje jeleniogórskiej śpiewaczce. Miasto sfinansowało jej lot do Australii w zamian za występy w Jeleniej Górze. Będzie ją można usłyszeć już 29 grudnia w Teatrze Zdrojowym.

Filmik autorstwa StrimeoTV:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group