Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 4262
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uwertury, aria i symfonia Beethovena w filharmonii

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 16 kwietnia 2015, 8:24
Aktualizacja: 8:26
Autor: Manu
Fot. Organizator
W piątkowy wieczór (17.04) o godz. 19.00 w sali koncertowej im. Stefana Strahla jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej, w ramach cyklu koncertów “Muzyka mistrzów”, będzie miał miejsce koncert pod dyrekcją Wojciecha Rodka w wykonaniu solistki Warszawskiej Opery Kameralnej – Małgorzaty Rodek (sopran), z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej. Cena biletu: 30 zł.

W programie Ludwig van Beethoven: Uwertura Leonora I op. 138, Aria koncertowa Ah! Perfido op. 65, Uwertura Fidelio op. 72, Aria Leonory z opery Fidelio op. 72 oraz V Symfonia c-moll op. 67.

Wojciech Rodek gry na fortepianie uczył się od 8 roku życia w PSM I st. w Namysłowie i w PSM II st. we Wrocławiu u Jacka Gębskiego i Krystyny Puchały-Kajdasz. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (2003), w klasie dyrygentury Marka Pijarowskiego. Jest także absolwentem Filologii Słowiańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Instytut Języka Rosyjskiego im. Puszkina w Moskwie. W 2003 roku zdobył II nagrodę na III Przeglądzie Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku. W 2005 roku wygrał konkurs na stanowisko asystenta Antoniego Wita w Filharmonii Narodowej w Warszawie, gdzie pracował w latach 2005-2007. Współpracuje z wieloma zespołami symfonicznymi m. in. Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie, Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej, Orkiestrą „Sinfonia Varsovia”, Narodową Orkiestrą Polskiego Radia w Katowicach, Polską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą „Sinfonia Iuventus”, Orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach, Orkiestrą Filharmonii Lubelskiej, Orkiestrą Filharmonii Lwowskiej, Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej, Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Orkiestrą Filharmonii Rzeszowskiej, Orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej, Orkiestrą Filharmonii Zabrzańskiej, Orkiestrą Kameralną „Leopoldinum”, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, zespołem “Capella Bydgostiensis”, Orkiestrą Kameralną w Łomży.

Sopranistka Małgorzata Rodek od roku 2004 jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej, laureatką wielu konkursów muzycznych, prócz głównych ról operowych posiada w swym repertuarze większość partii oratoryjno-kantatowych Bacha, Händla, Pergolesiego, Vivaldiego, Haydna, Mozarta, Beethovena, Schuberta, Mahlera, Szymanowskiego. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 9. lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Dzierżoniowie. Była uczennicą PSM II st. im Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu w klasie rytmiki (1992-98), a także w klasie śpiewu solowego Dariusza Paradowskiego (od 1994). W 2002 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego prof. Dariusza Paradowskiego (2002). Była studentką Flanders Operastudio w Gandawie (2002-2003). W 2012 roku obroniła pracę doktorską w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Koncert współorganizowany i współfinansowany w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca “Dyrygent – rezydent”, zainicjowany przez Instytut Muzyki i Tańca program “Dyrygent – rezydent”, ma na celu prezentację i promocję młodych polskich dyrygentów oraz umożliwienie im debiutu i nabywania praktyki wykonawczej w kontakcie z zawodowym zespołem orkiestrowym. Dyrygentem – rezydentem Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze w sezonie 2014/2015 jest Paweł Pietruszewski .

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~rico 16-04-2015 23:41
Na pseudoartystów po wrocławskich szkołach gotowania na gazie nawet złamanego grosza bym nie dał.
~1-2-3 17-04-2015 16:10
Chłopie jest "rykowisko"! Weź i wyrycz tam swoje wrocławskie fobie a nie marudź pod każdym tematem!!!
~4-5-6 18-04-2015 0:39
Ale to ty tu ciągle ryczysz, wrocławski słoju. Kompleksy ci nie dają żyć? Od tego jest psychiatra, a nie nasze jeleniogórskie portale. Wybierz się tam!!! Nikt cię już tu nie lubi, etatowa wrocławska szczekaczko.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group