Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5185
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uwaga – oblodzone szlaki

Wiadomości: Region
Piątek, 7 lutego 2014, 8:13
Aktualizacja: 12:48
Autor: KPN
Karkonoski Park Narodowy ostrzega, że ze względu na silne oblodzenie prawie wszystkich szlaków turystycznych na terenie KPN–u, warunki do uprawiania turystyki pieszej są bardzo trudne i wymagają użycia profesjonalnego sprzętu w postaci raków lub przynajmniej tzw. mini raczków przyczepianych do butów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~... 7-02-2014 11:21
A dlaczego nic nie piszecie o tragicznym śmiertelnym wypadku ktory sie wydarzyl koło Domu Śląskiego we wtorek....
~ 8-02-2014 6:55
No właśnie znajomi tego młodzieńca chcą znać okoliczności tego zdarzenia
~asia89 8-02-2014 9:14
Właśnie bardzo to dziwne, tajemnica wielka, cos dziwnego
~góralka 8-02-2014 18:54
Dlaczego Karkonoski Park Narodowy nie ostrzega też o wszędzie zalegających śmieciach, które pozostały od Świąt i nie ma ich kto sprzątnąć? Śnieg też jakoś nie chce ich zasypać, bo opadów od świąt było jak na lekarstwo. Wielki wstyd dla dyrektora!
~ 8-02-2014 23:31
Czy KPN ustawił już tyczki na szlakach zimowych? Czy, tak jak w poprzednich latach, będzie to robił dopiero w marcu, tj. pod koniec zimy?
~piechor1 9-02-2014 0:07
szlag mnie trafia jak przeczytalam komentarz o smieciach! faktycznie nie ma kto ich posprzątac,óstatnio nie widzialam zadnego kosza na smieci ani zadna smieciarka nie przejechala... strasznie balagania te sarny i zajace,nie znaja podstawowych zasad kultury ludzie opanujcie sie i nie zasmiecajcie gór!!!a pretensje miejce do siebie
~Rübezahl 9-02-2014 1:15
piechor1 - słuszna uwaga! To samo doTyczy tyczek - góry zimą nie są dla wszystkich. Aby bezpiecznie się po nich poruszać w zimie , trzeba być przygotowanym, co oznacza: znajomość topografii, dobre przygotowanie kondycyjne, odpowiedni ubiór i sprzęt do spodziewanych warunków, których spodziewamy się po zapoznaniu się z prognozą pogody i dotychczasowych warunków dla danego obszaru oraz dużo zdrowego rozsądku gotowego na niespodziewane!
~do wyżej 9-02-2014 2:10
Widać, że nigdy nie byłeś w górach. A to co piszesz to zwykła teoria, pewnie wyczytałeś gdzieś w jakiejś wikipedii. Więc wyjaśniam ignorantowi, że tyczki ustawia się na wszystkich szlakach zimowych w górach powyżej górnej granicy lasu. Nic ci nie da twój rozsądek, ubiór, przygotowanie kondycyjne itp. gdy zaskoczy cię mgła w górach, tak że nawet na 2 metry nic nie będzie widać. Znajomość topografii też nie, bo po opadach śniegu góry mogą zmienić się nie do poznania. Ale poteoretyzować zawsze możesz. Co do śmieci, to nie śmiecą sarny i zające tylko ludzie. A skoro śmieci już są to ktoś powinien je wysprzątać. I od tego są pracownicy KPN, a nie od tego żeby jeździć do Warszawki na imprezki związane z wystawami zdjęć z Gór Izerskich. Płacimy im pensje z naszych podatków za to pierwsze.
~ 9-02-2014 2:14
Właśnie ludzie przygotowani w górach to ludzie przygotowani m.in. na tyczki wzdłuż szlaku, które poprowadzą ich do celu gdy tradycyjne oznakowanie jest niewidoczne spod warstwy śniegu. Jeśli tych tyczek nie ma to ktoś nie dopełnił swoich obowiązków, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Tak samo śmieci świadczą o niedopełnieniu obowiązków, bo to KPN jest od dbania o porządek w górach.
~piechor1 9-02-2014 19:52
totalna ignorancja-smieci sa wiec trzeba je posprzatac... jak to jest ze mozna wniesc na Śnieżke czteropak piwa ale nie mozna zniesc z gory pustej puszki...no tak,przeciez ktos powinien posprzatac po szanownych turystach,ktorzy zaszczycili KPN swoja obecnoscia...i jeszcze im podziekowac ze dzieki nim maja prace bo to przeciez jedyny obowiazek pracownikow parku. a wystarczy szanowac sie nawzajem,i szanowac te piekne miejsca w ktorych zyjemy
~do 19:52 10-02-2014 16:02
Misiu, znowu pokazałeś, że nic nie rozumiesz. Kompletnie nic. Oczywiście, ze można, a nawet należy znieść ze sobą śmieci. Ale, jak widać, nie wszyscy to robią, skoro mnóstwo śmieci zalega w górach. Wybierz się np. kiedyś na zamek Chojnik, zamiast wypisywać swoje "mondrości" siedząc wygodnie za ekranem komputera, a sam zobaczysz. Widać to zwłaszcza teraz, gdy w górach nie ma śniegu. Ktoś powinien je posprzątać a od tego są pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego. Domyślam się, że twoim zdaniem mają one sobie tak leżeć dalej, aż same porozkładają się te wszystkie plastiki, papierki, folie etc.? Myśl czasem, jak coś piszesz, a twoje złote myśli o "szanowaniu" się tak się mają do tematu dyskusji jak pięść do nosa.
~ 10-02-2014 23:32
Skoro utrzymujemy kpn-iarzy to od tego są, żeby sprzątać śmieci w górach. Jeśli nie wywiązują się ze swoich obowiązków to rozgonić ... na cztery wiatry. Proste? Proste, tylko nie w Polsce, gdzie o posadkach decydują układziki a nie jakość wykonywanej pracy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group