Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 5096
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uwaga! Nowa organizacja na Pijarskiej – Kilińskiego

Środa, 17 grudnia 2014, 7:44
Aktualizacja: Czwartek, 18 grudnia 2014, 8:07
Autor: Angela
Jelenia Góra: Uwaga! Nowa organizacja na Pijarskiej – Kilińskiego
Fot. Angela
Prace przy budowie skrzyżowania ulic: Pijarskiej, Kilińskiego i Górnej oraz łącznika do Osiedla Robotniczego zostały zakończone. Wczoraj (16.12) odbył się odbiór końcowy tej inwestycji. Mimo że nastąpiła zmiana organizacji ruchu w tym rejonie – o czym informują znaki – kierowcy jeżdżą „na pamięć” łamiąc przepisy. Przez najbliższe dni porządku będzie tam pilnować policja i straż miejska.

- Obecnie ulica Pijarska od Podwala do budynków TBS jest ulicą jednokierunkową, więc wyjeżdżając z ul. Górnej i Jeleniej kierowcy mają zakaz zjazdu w lewo, natomiast jadąc łącznikiem z Osiedla Robotniczego - zakaz jazdy w prawo – przypomina Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Ponadto krótki odcinek ulicy Pijarskiej przy budynkach TBS jest teraz ślepą uliczką i stanowi jedynie drogę wewnętrzną, którą można dojechać tylko do tych budynków, w tym sklepów czy warsztatu samochodowego. Na końcu jest natomiast krawężnik i pas, na którym na wiosnę będzie zieleń. Mimo pionowych znaków ustawionych na całym skrzyżowaniu, kierowcy jeżdżą według starych zasad, czyli na pamięć. Przejeżdżają przez krawężniki, parkują również na pasach, na których ma być trawa – mówi Jerzy Bigus.

Nad zmianą przyzwyczajeń kierowców przez najbliższe dni będą pracować policjanci i strażnicy miejscy. Najpierw będą oni pouczać zmotoryzowanych, ale jeśli to nie przyniesie rezultatów – zaczną karać mandatami.

Inwestycja została zakończona. Odbiór końcowy nie wykazał żadnych nieprawidłowości. Dyrekcja zarządu dróg czuwała bowiem nad przebiegiem prac na bieżąco. Inwestycję za niemal dwa miliony złotych wykonywała wyłoniona w drodze przetargu firma SKANSKA oraz jej podwykonawcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group