Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3680
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uwaga na oszustów!

Środa, 9 stycznia 2019, 13:01
Aktualizacja: Czwartek, 10 stycznia 2019, 13:18
Autor: 112
W Jeleniej Górze pojawili się oszuści, którzy podszywając się pod policjantów próbowali wyłudzić od jeleniogórzanki dane do jej konta.

W poniedziałek (7.01) około godziny 15.45 do mieszkanki Jeleniej Góry zadzwonił na numer stacjonarny mężczyzna, podający się za funkcjonariusza policji. Poinformował ją, że hakerzy przejmują konta i może stracić pieniądze zgromadzone na rachunku bankowym. Dlatego rzekomy policjant oczekiwał przekazania danych do jej konta. Kobieta nie dała się nabrać. W tzw. międzyczasie z innego numeru zadzwoniła do banku, gdzie uzyskała informację, że mężczyzna, który dzwonił chciał ją oszukać i wyłudzić od niej pieniądze.

Policja ostrzega przed takimi telefonami. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów, osób podających się za pracowników różnych instytucji lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Za każdym razem należy zadzwonić do krewnego na znany numer lub skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję, dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

Twoja reakcja na artykuł?

3
6%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
20
41%
Złości
25
51%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group