Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 7526
Zalogowanych: 27
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Uwaga na łosia

Sobota, 3 sierpnia 2024, 10:00
Autor: WAC
Kowary: Uwaga na łosia
Fot. Nadleśnictwo "Śnieżka"
To już drugi w tym roku przypadek zauważenia tego zwierzęcia w naszym regionie. W maju samica łosia została "przyłapana" w okolicach Krzeszowa.

Ten olbrzym jest krewniakiem jeleni i saren Chociaż łosie mają łagodne usposobienie pamiętajmy, że to dzikie zwierzęta. Na pozór nieporadne, ociężale i powolne potrafią szybko biegać, są silne i doskonale radzą sobie na bagnach i terenach podmokłych. Żywią się pędami roślin, chętnie obgryzają młode drzewka. Prosimy, aby nie zbliżać się do łosia. To potężne zwierzę o dużej sile, które kiedy poczuje zagrożenie może ruszyć w naszym kierunku.

Łoś to największy współcześnie żyjący gatunek ssaka kopytnego z rodziny jeleniowatych. Wyróżnia się charakterystycznym porożem i wyjątkowo długimi kończynami. W Polsce łoś występuje najliczniej w północno-wschodniej części kraju. Pojawienie się łosia na Dolnym Śląsku to bardzo rzadkie wydarzenie. Pojedyncze osobniki były widziane między innymi w 2014 roku w okolicach Świdnicy, a w 2019 roku w Kowarach. Ten który pojawił się pod Krzeszowem klika dni temu wcześniej przebywał w okolicach Ząbkowic Śl. i Bielawy pod Górami Sowimi.

Twoja reakcja na artykuł?

53
82%
Cieszy
3
5%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
6
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy popierasz imprezy biegowe w Jeleniej Górze?

Oddanych
głosów
390
Tak - świetny pomysł
60%
Nie - za duże utrudnienia dla mieszkańców
27%
Nie mam zdania
13%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Pierwszy objaw niszczycielskiej choroby stawów
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Sudeckie hotele i schroniska PTTK
Okraj – schronisko na granicy dwóch światów
 
Pieniądze
Ratownicy dziękują za 1,5 % podatku
 
Aktualności
Powiat karkonoski oczami biegaczy
 
Aktualności
Tu spoczywa Duch Gór
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group