Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8414
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uwaga na dary z Ameryki!

Piątek, 3 lipca 2009, 7:48
Aktualizacja: 7:49
Autor: TEJO
2650 złotych i dokumenty padły łupem oszustki, która nabrała starszą panią na „dary z Ameryki” dla ludzi Kościoła. Policja apeluje o wzmożoną ostrożność przy wpuszczaniu obcych ludzi do domu.

Osiemdziesięciotrzylatka drogo „zapłaciła” za swoją naiwność. W minioną środę zapukała do jej mieszkania nieznana kobieta, która oświadczyła, że ma dla niej dary z Ameryki. – Przedstawiła się jak osoba działająca na rzecz Kościoła, która rozdaje dary wiernym. Oszustka poprosiła kobietę o wpłatę na rzecz biednych ludzi, a następnie wykorzystując wiek i nieuwagę pokrzywdzonej ukradła jej dokumenty oraz 2650 zł – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z policji.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza osoby starsze, samotnie mieszkające. Prosimy, aby nie ufać nieznanym osobom i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do mieszkań. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji apelujemy o sprawdzenie w firmie, czy faktycznie te osoby są tam zatrudnione, a także sprawdzenie powodów ich wizyty. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o bezwzględny kontakt z policją – dodaje nadkom. Bagrowska.

Kto ma jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, które pomogą w ustaleniu i zatrzymaniu sprawczyni, proszony jest o kontakt z policją bezpośrednio do Komisariatu I w Jeleniej Górze pod numer 075/7520150 bądź na numer alarmowy w całym kraju 997.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group