Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4649
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Utopili szczenięta i dużego psa w wiadrze

Czwartek, 19 lutego 2009, 8:48
Aktualizacja: 8:48
Autor: TEJO
Kara do roku więzienia za wyjątkowo bestialskie zabicie zwierząt grozi dwóm mężczyznom, którzy podejrzewani są o zabicie pięciu szczeniaków i jednego dużego psa. Zwłoki czworonogów odnalezione zostały na śmietniku w dwóch reklamówkach.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w pobliskiej Złotoryi. Po odnalezieniu martwych psów na śmietniku, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn: 69 letniego właściciela zwierząt oraz jego 65 letniego kolegę. Ci stanowczo wszystkiemu zaprzeczyli. Powiedzieli, że – owszem – mieli szczenięta, ale rozdali je dzieciom na podwórku.

Dopiero po doprowadzeniu na policję oprawcy przyznali się do winy i powiedzieli, że potopili psy w wiadrze w mieszkaniu 69-latka. Miał tego dokonać kolega właściciela lokum. Jak oświadczył zabił te psy bo "śmierdziały i wszystko gryzły". W mieszkaniu pojedynczo wyłapywał szczeniaki i topił je w kuchni.

Po zatrzymaniu mężczyźni zostali przebadani przez lekarza, który stwierdził że stan zdrowia mężczyzn nie pozwala, żeby zostali zatrzymani w złotoryjskim areszcie. 65-latkowi postawiony został zarzut z Ustawy o Ochronie Zwierząt. Po przesłuchaniu obaj mężczyźni zostali zwolnieni. O ile sąd okaże się surowy, mężczyźni mogą spędzić w więzieniu nawet rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group