Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 8973
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uszkodził gazociąg – stracił pracę i nie tylko

Sobota, 24 listopada 2018, 6:11
Aktualizacja: Niedziela, 25 listopada 2018, 8:41
Autor: WAC
Jelenia Góra: Uszkodził gazociąg – stracił pracę i nie tylko
Fot. Archiwum
Surowe konsekwencje służbowe poniósł operator koparki, który będąc pod wpływem alkoholu kilkanaście dni temu doprowadził do uszkodzenia sieci gazowej przy ul. Cieplickiej.

Do groźnej sytuacji, w wyniku której musiano ewakuować blisko 90 osób, doszło wieczorem 12 listopada. W trakcie prac ziemnych prowadzonych przez spółkę „Wodnik” 37 – letni operator koparki uszkodził gazociąg. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Jak poinformował prezes spółki "Wodnik" Wojciech Jastrzębski, 37 – latka spotkały surowe konsekwencje służbowe. Na podstawie zgromadzonej dokumentacji została podjęta decyzja o rozwiązaniu z nim umowy o pracę w trybie dyscyplinarnym. Utrata pracy jednak to nie jedyna sankcja jaka grozi sprawcy uszkodzenia gazociągu. Wobec mężczyzny prowadzone jest postępowanie prokuratorskie pod zarzutem nieumyślnego sprowadzenia zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób. Czyn ten jest zagrożony karą do pięciu lat więzienia.

Jak mówi prezes spółki Wodnik, jego firma nie ma zamiaru zamiatać całej sprawy pod dywan i już wyciągnięto pierwsze wnioski z tej sytuacji.

- Obecnie trwa usprawnianie procedur w spółce, a zwłaszcza jego systemu informacyjnego - mówi W. Jastrzębski. - Kupiliśmy też alkomaty i każdy pracownik, w każdym momencie może sprawdzić swój stan trzeźwości. Jesteśmy też w trakcie spotkań z pracownikami, którym chcemy przypomnieć jakim majątkiem dysponujemy i jak ciężka, i odpowiedzialna jest nasza praca oraz jak wielkiej wymaga uwagi. Jesteśmy też w kontakcie z policją i najprawdopodobniej wspólnie przeprowadzimy szkolenie na temat bezpieczeństwa w spółce.

Twoja reakcja na artykuł?

8
22%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
4
11%
Smuci
4
11%
Złości
20
56%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
352
Nigdy
20%
Rzadko
43%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group