Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5041
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uszkodził gazociąg – stracił pracę i nie tylko

Sobota, 24 listopada 2018, 6:11
Aktualizacja: Niedziela, 25 listopada 2018, 8:41
Autor: WAC
Jelenia Góra: Uszkodził gazociąg – stracił pracę i nie tylko
Fot. Archiwum
Surowe konsekwencje służbowe poniósł operator koparki, który będąc pod wpływem alkoholu kilkanaście dni temu doprowadził do uszkodzenia sieci gazowej przy ul. Cieplickiej.

Do groźnej sytuacji, w wyniku której musiano ewakuować blisko 90 osób, doszło wieczorem 12 listopada. W trakcie prac ziemnych prowadzonych przez spółkę „Wodnik” 37 – letni operator koparki uszkodził gazociąg. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Jak poinformował prezes spółki "Wodnik" Wojciech Jastrzębski, 37 – latka spotkały surowe konsekwencje służbowe. Na podstawie zgromadzonej dokumentacji została podjęta decyzja o rozwiązaniu z nim umowy o pracę w trybie dyscyplinarnym. Utrata pracy jednak to nie jedyna sankcja jaka grozi sprawcy uszkodzenia gazociągu. Wobec mężczyzny prowadzone jest postępowanie prokuratorskie pod zarzutem nieumyślnego sprowadzenia zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób. Czyn ten jest zagrożony karą do pięciu lat więzienia.

Jak mówi prezes spółki Wodnik, jego firma nie ma zamiaru zamiatać całej sprawy pod dywan i już wyciągnięto pierwsze wnioski z tej sytuacji.

- Obecnie trwa usprawnianie procedur w spółce, a zwłaszcza jego systemu informacyjnego - mówi W. Jastrzębski. - Kupiliśmy też alkomaty i każdy pracownik, w każdym momencie może sprawdzić swój stan trzeźwości. Jesteśmy też w trakcie spotkań z pracownikami, którym chcemy przypomnieć jakim majątkiem dysponujemy i jak ciężka, i odpowiedzialna jest nasza praca oraz jak wielkiej wymaga uwagi. Jesteśmy też w kontakcie z policją i najprawdopodobniej wspólnie przeprowadzimy szkolenie na temat bezpieczeństwa w spółce.

Twoja reakcja na artykuł?

8
22%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
4
11%
Smuci
4
11%
Złości
20
56%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group