Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 7187
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Ustrzelili migawką „Izerskie róże”

Niedziela, 1 lutego 2009, 9:09
Aktualizacja: 9:10
Autor: rylit
REGION: Ustrzelili migawką „Izerskie róże”
Fot. rylit
W Gryfowie Śląskim po raz czwarty przyznano symboliczne nagrody konkursu fotograficznego organizowanego przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Pogórza i Gór Izerskich „Zakwisie”.

Wyniki tego zostały podane do publicznej wiadomości już w czasie trwania finału WOŚP w Mirsku. Jednak wszystkie prace biorące udział w konkursie można było podziwiać dopiero na wystawie zorganizowanej w salach gryfowskiego ratusza. Wernisaż wystawy odbył się w piątkowy wieczór, 30 stycznia.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie był zgłoszenie swojej fotografii zrobionej w obrębie Gór Izerskich i ich pogórza. Wydawało by się, że jest to miejsce odlegle od Jeleniej Góry. Okazuję się jednak, że geograficznie północna część tego regionu sięga aż do rzeki Kamiennej przepływającej przez Cieplice i część stolicy Karkonoszy.
Olgierd Poniźnik, burmistrz Gryfowa Śląskiego, nie mógł osobiście wręczyć nagród. Uczynili to sekretarz gminy Jerzy Andrzejczak oraz przewodniczący Stowarzyszenia „Zakwisie” Andrzej Woźniak.

Grand Prix i nagrodę w kategorii „Ludzie” zdobyła Ilona Cichoń mieszkanka okolic Gryfowa, członkini Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. W kategorii „Architektura i przyroda” nagrodzono Pawła Jakubowskiego. Nagrodę w kategorii „ Krajobraz” zdobył Paweł Rubaj, a w kategorii „Inne” doceniono niżej podpisanego, Ryszarda Literackiego z JTF.

Andrzej Woźniak podkreślił rolę konkursu w promowaniu tego regionu, a także zaprosił wszystkich fotografujących do udziału w następnej edycji, która odbędzie się w tym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group