Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 4850
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Urzędniczy bałagan psuje wakacje

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 2 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 2 sierpnia 2006, 8:32
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Fot. Arkadiusz Piekarz
Młodzi ludzie, którzy mieli nadzieję, że będą jeździć bezpiecznie na rolkach i rowerach na terenie skateparku, wciąż są skazani na jazdę w parkach i przy fontannach. Wszystko przez nieporządek w urzędniczych dokumentach – donosi w środowym wydaniu Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Plac przy ulicy Złotniczej, o którym pisaliśmy w maju, został wówczas udostępniony amatorom ekstremalnej jazdy. Postawiono tam rampy do jazdy na rolkach, deskorolkach i rowerach BMX.

Jednak od niedawna bywalcy skateparku zastali tam kartkę, że obiekt jest nieczynny. Wypraszają ich stamtąd ochroniarze.

Franciszek Zenon Brykner, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu, wyjaśnił gazecie, że obiekt został wyłączony z użytkowania na żądanie jeleniogórskiego wydziału oświaty. Ma pozostać zamknięty do momentu uzyskania odbiorów technicznych przez MOS.

Skatepark powstał po wielu prośbach młodzieży, która skarżyła, że nie ma gdzie uprawiać swojego hobby. Kosztował niemało, bo 90 tysięcy złotych. Ale – jak zaznacza gazeta, sukces zamienił się w porażkę. Choć park stoi, nikt nie może z niego korzystać.

Dziennik otrzymał sprzeczne informacje od dyrektora Bryknera i od Joanny Hanusz, kierowniczki Zakładu Obsługi „Oświata”. Ten pierwszy twierdzi, że park nie jest czynny, ponieważ nie są tam zakończone prace. J. Hanusz dziwi się, dlaczego MOS nie pozwala młodzieży na korzystanie z dobrodziejstw parku. Dodaje, że przekazano wszystkie potrzebne pozwolenia i atesty na korzystanie z ramp i urządzeń.

Zastępca prezydenta Andrzej Bira zapewnił gazetę, że do czwartku nieprawidłowości zostaną usunięte i skatepark zostanie otwarty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Ania 2-08-2006 9:17
Bira zawsze tak obeicuje i nic z tego nie ma
~maraz 2-08-2006 10:47
Wyspa i bartku Wy znowu sie wkrecacie na strone heheheh lansują Was jak tylko sie da :)))
~marqo 2-08-2006 11:02
tak wlasnie jest z d...lami .muszą sie nachapac
~D3 KORAL 2-08-2006 20:52
To co tam stoi to wszystko?? JA myślałem że oni to zaczeli dopiero robić a okazuje się że tylko tyle dali.i co niby by miało kosztować 90 000 zł ?? PRzecież to co tam zrobili można spokojnie zrobić za 6000 zł już wiadomo że ktoś duuuuużo wziął do swojej kieszeni. Jaki wniosek?? A taki jeżeli sponsorowali by pudowe toru na Krzyżu to pewno inwestycja wyniosłą by ze 100 tyś. zł a tak chłopaki sami sobie zrobili :D
~bary33 2-08-2006 21:32
Urzędników należy poddać utylizacji. Będzie lepiej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group