Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2495
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Urzędniczy bałagan psuje wakacje

Środa, 2 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 2 sierpnia 2006, 8:32
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Jelenia Góra: Urzędniczy bałagan psuje wakacje
Fot. Arkadiusz Piekarz
Młodzi ludzie, którzy mieli nadzieję, że będą jeździć bezpiecznie na rolkach i rowerach na terenie skateparku, wciąż są skazani na jazdę w parkach i przy fontannach. Wszystko przez nieporządek w urzędniczych dokumentach – donosi w środowym wydaniu Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Plac przy ulicy Złotniczej, o którym pisaliśmy w maju, został wówczas udostępniony amatorom ekstremalnej jazdy. Postawiono tam rampy do jazdy na rolkach, deskorolkach i rowerach BMX.

Jednak od niedawna bywalcy skateparku zastali tam kartkę, że obiekt jest nieczynny. Wypraszają ich stamtąd ochroniarze.

Franciszek Zenon Brykner, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu, wyjaśnił gazecie, że obiekt został wyłączony z użytkowania na żądanie jeleniogórskiego wydziału oświaty. Ma pozostać zamknięty do momentu uzyskania odbiorów technicznych przez MOS.

Skatepark powstał po wielu prośbach młodzieży, która skarżyła, że nie ma gdzie uprawiać swojego hobby. Kosztował niemało, bo 90 tysięcy złotych. Ale – jak zaznacza gazeta, sukces zamienił się w porażkę. Choć park stoi, nikt nie może z niego korzystać.

Dziennik otrzymał sprzeczne informacje od dyrektora Bryknera i od Joanny Hanusz, kierowniczki Zakładu Obsługi „Oświata”. Ten pierwszy twierdzi, że park nie jest czynny, ponieważ nie są tam zakończone prace. J. Hanusz dziwi się, dlaczego MOS nie pozwala młodzieży na korzystanie z dobrodziejstw parku. Dodaje, że przekazano wszystkie potrzebne pozwolenia i atesty na korzystanie z ramp i urządzeń.

Zastępca prezydenta Andrzej Bira zapewnił gazetę, że do czwartku nieprawidłowości zostaną usunięte i skatepark zostanie otwarty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group