Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 6758
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Urzędniczki zatrzymane

Piątek, 4 grudnia 2020, 8:09
Autor: WAC
Region: Urzędniczki zatrzymane
Fot. archiwum
Wspólne śledztwo prowadzone przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, Straż Graniczną oraz Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu doprowadziło do zatrzymania siedmiu osób, w tym pracownic Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, uczestniczących w procederze legalizacji pracy i pobytu cudzoziemców w zamian za korzyści majątkowe.

Wrocławska Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzi wspólnie ze Strażą Graniczną oraz Prokuraturą Okręgową we Wrocławiu postępowanie dotyczące podejrzenia wręczania oraz przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za spowodowanie pozytywnego rozpatrzenia wniosków o zezwolenia na pracę i pobyt cudzoziemców.

Funkcjonariusze CBA zatrzymali cztery kobiety, w tym dwie pracownice Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, główną specjalistkę w punkcie obsługi Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Sieradzu oraz osobę uczestniczącą w przestępczym procederze jako pomocnik w jego organizacji. Ponadto funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali trzy kobiety, w tym kierującą działaniami zorganizowanej grupy przestępczej. Czynności przeprowadzono na terenie Wrocławia i Sieradza.

Jak ustalili śledczy - zatrzymane urzędniczki w 2019 roku przyjęły szereg korzyści majątkowych zarówno w formie rzeczowej, jak i pieniężnej w zamian za pozytywne rozpatrzenie wniosków o zezwolenia na pracę i pobyt cudzoziemców. Jednocześnie prowadzone są przeszukania w miejscach pracy oraz zamieszkania zatrzymanych. Wszyscy zostaną doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, gdzie usłyszą zarzuty.

To pierwsze zatrzymania w tej sprawie. Śledztwo jest rozwojowe.

Twoja reakcja na artykuł?

15
43%
Cieszy
4
11%
Hahaha
4
11%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
10
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group