Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10075
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Urzędnicy torpedują produkcję płynów do dezynfekcji

Sobota, 28 marca 2020, 11:27
Aktualizacja: Niedziela, 29 marca 2020, 10:44
Autor: KED
Region: Urzędnicy torpedują produkcję płynów do dezynfekcji
Fot. Dr. Schumacher
Niedobór środków do dezynfekcji to jeden z poważniejszych problemów podczas trwającej epidemii koronawirusa. Tymczasem firma z Lubania Dr. Schumacher deklaruje, że mogłaby produkować 12 milionów litrów płynów odkażających dziennie. Mogłaby, gdyby nie brak zainteresowania urzędników.

O swoich problemach firma informuje w liście otwartym, opublikowanym na jej profilu w mediach społecznościowych. Dr. Schumacher w krótkim czasie mógłby za pomocą swoich linii technologicznych produkować duże ilości środków do dezynfekcji. Aby tak się stało, musiałaby sprowadzić z zagranicy częściowo skażony alkohol etylowy. Aby jednak produkcja była ekonomicznie opłacalna, to dostawa ta musiałaby zostać zwolniona z akcyzy. W związku z tym firma z Lubania wystąpiła ze stosownym wnioskiem do władz, jednak jej propozycja nie spotkała się z zainteresowaniem.

Biorąc pod uwagę rozwój epidemii, wrastającą liczbę zakażonych oraz sygnały o niedoborach w dostępie produktów dezynfekcyjnych zarówno w służbie zdrowia, jak i dla ogółu społeczeństwa ubolewamy, że nasze tak duże możliwości produkcyjne wysokiej jakości środków dezynfekcyjnych ciągle pozostają niewykorzystane przez władze – czytamy w liście otwartym opublikowanym przez członków zarządu spółki Paul Stanek i Artur Ryglewski. - Zaznaczamy, że mamy nie tylko moce produkcyjne, ale też i doświadczenie. Od ponad 40 lat nasza grupa Dr. Schumacher zajmuje się produkcją profesjonalnych preparatów do dezynfekcji.powierzchni, do dezynfekcji rąk oraz dezynfekcji skóry przed zabiegami inwazyjnymi. Spełniają one wszystkie najwyższe normy i standardy medyczne.

Twoja reakcja na artykuł?

3
3%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
3%
Nudzi
4
4%
Smuci
17
15%
Złości
86
76%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (66)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group