Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 2031
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Urząd Skarbowy już w nowym miejscu

Piątek, 10 listopada 2017, 8:05
Aktualizacja: Piątek, 24 listopada 2017, 8:43
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Urząd Skarbowy już w nowym miejscu
Fot. Paweł Guszała
Urząd Skarbowy w Jeleniej Górze przeniósł się z Wolności 121 do nowo wybudowanego obiektu przy ulicy Thebesiusa 1, obok Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej. Co zmieniło się w funkcjonowaniu placówki? Sprawdziliśmy.

W 3-kondygnacyjnym budynku skarbówki najważniejszym miejscem dla wszystkich podatników była i jest sala obsługi, gdzie można załatwić wszystkie podatkowe sprawy. W nowej siedzibie pomieszczenie to znajduje się tuż przy wejściu, po prawej stronie. – Obecnie sala obsługi może przyjąć więcej osób. Przygotowanych zostało 12 stanowisk, z czego 11 to stanowiska tematyczne. Od teraz obsługa wszystkich spraw odbywa się w tej sali, podatnicy już nie będą musieli chodzić po piętrach urzędu – zapewnia Beata Cichocka, rzecznik prasowy Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze.

Na petentów jeleniogórskiej skarbówki czeka szereg udogodnień: dwa parkingi (przed i za budynkiem urzędu), winda oraz sala konferencyjna na 108 miejsc. - W nowej siedzibie mamy sporą salę konferencyjną z 108 miejscami siedzącymi. Tam w komfortowych warunkach odbywać się będą szkolenia dla podatników, głównie dla przedsiębiorców. Pierwsze tego typu spotkanie mamy już za sobą – mówi B. Cichocka.

Miejsce robi wrażenie, choć nie wszystko jest jeszcze skończone. Wiele sal dopiero jest organizowanych, a w sali obsługi brakuje dobrze znanego podatnikom e-stanowiska, miejsca gdzie można np. wypełnić przez internet swoje zeznanie roczne. Zostaliśmy zapewnieni, że wszystkie braki będą sukcesywnie uzupełniane.

Obecnie największy kłopot sprawia dojazd do nowej siedziby jeleniogórskiej skarbówki. Brakuje oznakowania, które ułatwiłoby życie kierowcom i pieszym. Z tego co się dowiedzieliśmy, zostanie to uzupełnione w najbliższym czasie (w galerii zamieściliśmy mapkę z dojazdem do nowej siedziby Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze). Problemy komunikacyjne rozwiąże łącznik ulicy Thebesiusa z Ogińskiego - nowy odcinek drogi ma powstać do końca przyszłego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group