Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3281
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uroczyste pożegnanie maturzystów

Sobota, 29 kwietnia 2017, 10:12
Aktualizacja: Niedziela, 30 kwietnia 2017, 9:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Uroczyste pożegnanie maturzystów
Fot. Przemek Kaczałko
W Jeleniej Górze pożegnano wczoraj (28.04) uroczyście 879 uczniów szkół licealnych i technicznych, którzy wkrótce przystąpią do egzaminu dojrzałości. Jak podkreślali nauczyciele i dyrekcja szkół – nie mówią „żegnajcie” lecz „do zobaczenia”.

Spędziłam 6 lat (gimnazjum i liceum) w świetnym gronie nauczycieli i kolegów, dużo wyniosłam doświadczeń życiowych i naukowych, więc mam nadzieję, że to mi pomoże w przyszłości – wyznała tegoroczna maturzystka Zuzanna Mierzwińska z jeleniogórskiego „Żeroma”, która planuje studia we Wrocławiu – na kosmetologii lub komunikacji wizerunkowej.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Jeleniej Górze tradycją jest uroczystość „Ostatni dzwonek”, podczas której wręczono nagrody primus inter pares. Otrzymali je Bartosz Czyżewski oraz Jakub Lambrinow, a nagrodę pro arte - Szymon Stęchły i Wiktoria Pogorzelska. Były też nagrody sportowe i występy artystyczne - Niejedna łza dzisiaj ukradkiem lub oficjalnie kapnie. Przez te 3 lub 6 lat można nawiązać liczne znajomości, przyjaźnie, miłości, sympatie, które trwają niekiedy do końca życia – powiedziała Małgorzata Kozińska, dyrektor ZSO Nr 1.

Uroczyście było też w auli Uniwersytetu Ekonomicznego (WEZiT), gdzie żegnano maturzystów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego. Ciekawostką może być postawa jednej z uczennic technikum, która przez 4 lata nauki nie opuściła ani jednej godziny!

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia na egzaminach oraz w dalszej edukacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group