Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9843
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uroczysta sesja miejska z zasłużonymi i nagrodą

Sobota, 18 września 2021, 8:46
Aktualizacja: 8:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Uroczysta sesja miejska z zasłużonymi i nagrodą
Fot. Przemek Kaczałko
W Zdrojowym Teatrze Animacji odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej Jeleniej Góry, podczas której wręczono statuetki i medale dla zasłużonych dla miasta, a także nagrodę. Wyróżnienia dotyczyły roku 2020 i 2021, gdyż w ubiegłym roku uroczysta sesja nie odbyła się.
Uroczysta sesja Rady Miejskiej Jeleniej Góry to szczególne wydarzenie dla miasta. Podczas niej zostaną nadane tytuły honorowe "Zasłużony dla miasta Jeleniej Góry" oraz "Nagroda Miasta Jeleniej Góry" przyznane przez Radę Miejską jako wyraz najwyższego uznania i wyróżnienia dla osób i instytucji przyczyniających się do promowania miasta Jeleniej Góry w dziedzinie gospodarki, edukacji, kultury sztuki, sportu oraz lokalnego życia społecznego - powiedział na wstępie Wojciech Chadży, przewodniczący RM.

Rada Miejska Jeleniej Góry od 1997 roku, w drodze uchwały, nadaje honorowe tytuły i przyznaje nagrody, jako wyraz najwyższego uznania i wyróżnienia za wybitne zasługi dla Miasta. Jest to największe wyróżnienie, jakim samorząd lokalny może odznaczyć osoby i stowarzyszenia, za ich postawę życiową oraz za pracę na rzecz rozwoju naszego pięknego Miasta i społeczeństwa jeleniogórskiego. Miniony rok był zdominowany przez pandemię, bardzo trudny dla nas wszystkich, ale na pewno nie stracony - dodał W. Chadży.

W roku 2020 Rada Miejska nadała 3 honorowe tytuły „Zasłużony dla Miasta Jelenia Góra”:
1. Mirosławowi Garbowskiemu za wieloletnie działania na rzecz mieszkańców, rozwoju spółdzielczości oraz działalności społecznej.
2. Kazimierze "Kasi" Piterze w uznaniu za pełne poświęceń działania na rzecz edukacji młodego pokolenia oraz propagowanie piękna i historii naszego regionu.
3. Januszowi Wojtasowi za pracę na rzecz mieszkańców miasta w zakresie spraw oświatowo-wychowawczych, sportowo-kulturalnych i społecznych.

Następnie wręczono wyróżnienia przyznane w 2021 roku. „Zasłużony dla Miasta Jelenia Góra” otrzymali:
1. Tadeusz Biłozor za działania propagujące sztukę wizualną i ideę fotografii, a przez to promocję naszego Miasta w kraju i za granicą.
2. Krzysztof Tęcza za wieloletnie działania edukacyjne i społeczne w zakresie turystyki oraz historii naszego grodu oraz regionu.

Radni uhonorowali również dwie osoby, które zmarły w 2021 roku. To:
1. Bogdan Nauka — wieloletni dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji honorowy tytuł otrzymał za działania na rzecz kształtowania krajobrazu kulturalnego naszego Miasta. Wyróżnienie odebrała żona Małgorzata wraz z córką.
2. Józef Sarzyński — samorządowiec, inżynier i społecznik, zaangażowany w sprawy osób niepełnosprawnych. Wyróżnienie odebrała wnuczka - Monika Sztando.

Ponadto wręczono Nagrodę Miasta Jelenia Góra Karkonoskiemu Stowarzyszeniu Pomocy Dziecku i Rodzinie „Nadzieja” za wieloletnie działania związane z opieką i wychowaniem najmłodszych dzieci, za rozwiązywanie ich problemów, ochronę i wsparcie.

Po części oficjalnej, prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej - Zbigniew Ładziński, wręczył Wojciechowi Chadżemu dyplom mistrzowski, a następnie przyszedł czas na część artystyczną, w której zgromadzeni mogli obejrzeć spektakl ZTA - Hemar z Homarem.

Twoja reakcja na artykuł?

22
46%
Cieszy
11
23%
Hahaha
4
8%
Nudzi
1
2%
Smuci
0
0%
Złości
10
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group