Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 6945
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uroczysko i… śmietnisko

Piątek, 22 sierpnia 2008, 8:15
Aktualizacja: 8:17
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Uroczysko i… śmietnisko
Fot. TEJO
Cieplickie stawy za wałami, zwane ptaszyńskimi, to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Jeleniej Górze. Nie dla wszystkich, bo nawet i tam trafiły ciężarówki z gruzem i zniszczyły część krajobrazu.

Względnie czyste stawy krajobrazem przypominają raczej krainę jezior. Do tego widoki Karkonoszy i Śnieżki potęgują pozytywne wrażenia ze spaceru w tym miejscu. O akweny dbają ciepliccy wędkarze. Zakazują wielu rzeczy: nie wolno łowić amura, korzystać ze sprzętu pływającego. Trzeba uważać na… przeręble. Zakazane jest mycie samochodów i kąpiel. Poza strefą zakazu jest wysypywanie gruzu.

Dwie potężne hałdy cegieł zalegają już od pewnego czasu brzegi pomiędzy stawem środkowym (zwanym też płytkim), a głębokim. Jedna pochodzi z rozbiórki baraku, jaki przez lata stał tu i dawał wędkarzom ochronę przed deszczem, ale z czasem stał się latryną. Drugą przywiózł tu nieznany brudas i zostawił. Polski Związek Wędkarski, który dzierżawi akweny, za ich brzegi nie odpowiada, więc dzikie wysypisko straszy wszystkich.

Myśliwi strzelają do kaczek
Gruz to nie jedno utrudnienie dla tych, którzy chcą w spokoju odpocząć od hałaśliwej cywilizacji. W enklawie przyrody, jaka powstała na dnie suchego zbiornika przeciwpowodziowego, swój obwód łowiecki mają myśliwi. W środy i piątki wieczorem urządzają zbiorowe i indywidualne polowania na kaczki i proszą wszystkich o wyrozumiałość. Wędkarzom i spacerowiczom, którzy mogą zostać dosięgnięci zbłąkanym śrutem, odradzamy zasiadkę i przechadzki w tych dniach w godzinach wieczornych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group