Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 9635
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Unikając stłuczki… uderzył w drzewo

Czwartek, 11 lutego 2010, 16:53
Aktualizacja: 20:35
Autor: Anegla
REGION: Unikając stłuczki… uderzył w drzewo
Fot. Angela
Chwile strachu przeżyli dzisiaj mali pasażerowie i kierowca jeleniogórskiego PKS, którzy wracali z Łysej Góry do Jeleniej Góry. W Dziwiszowie blisko pętli jadącemu autokarowi drogę zajechał inny autobus. By uniknąć zderzenia kierowca podjął ucieczkę zjeżdżając na pobocze. Uderzył w drzewo. Sprawca uciekł. Nikomu nic się nie stało.

Do kolizji doszło dziś południu na wysokości budynku numer 113 w Dziwiszowie. – Najprawdopodobniej kierujący innym autobusem jadący w stronę Świerzawy o ustalonych numerach rejestracyjnych zajechał drogę kierowcy z Jeleniej Góry. Kierujący celem uniknięcia zderzenia zjechał na bok, niestety złapał prawe pobocze na śliskiej jezdni i lekko uderzył w przydrożne drzewo – mówi sierż. sztab. Lucjan Leszko z jeleniogórskiej drogówki.

Policja ma świadków, którzy potwierdzili wersję kierującego jeleniogórskim autobusem. – Jechałem z Łysej Góry, wiozłem dwudziestkę dzieci z klubu narciarskiego do Jeleniej Góry. Inny autobus, który jechał w przeciwnym kierunku zajechał mi drogę, a następnie uciekł. Zjechałem na bok, by się z nim nie zderzyć. Na szczęście nikomu nic się nie stało – mówił mocno zestresowany kierowca.
Sprawca, kiedy uda się go ustalić i zatrzymać, stanie przed sądem, gdzie odpowie za spowodowanie bezpośredniego zagrożenia w ruchu drogowym oraz odjechanie z miejsca zdarzenia.

To nie jedyna kolizja do jakiej doszło dzisiaj na drogach w Jeleniej Górze i okolicy. Wcześniej, także w Dziwiszowie w stłuczce lekkie obrażenia w postaci stłuczenia kręgu szyjnego odniosła pasażerka jednego z aut.
Trzecie ze zdarzeń miało miejsce w Jeleniej Górze przy ulicy Jana Pawła II przy stacji Shell, gdzie kierujący nie zachował szczególnej ostrożności i odległości od poprzedzającego pojazdu. Najechał on na tył auta, które czekało na zielone światło.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group