Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7356
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Unijna kasa na jeleniogórskie drogi

Sobota, 24 lipca 2010, 8:53
Aktualizacja: 10:10
Autor: Angela
Jest szansa, że Jelenia Góra dostanie pieniądze na budowę odcinka drogi pomiędzy ulicami Spółdzielcza – Lubańska w Jeleniej Górze. Zarząd województwa wybrał projekt w ramach preselekcji. Teraz miasto musi złożyć kompletny wniosek i czekać na decyzję. Na pierwszym miejscu listy rezerwowej znalazł się też projekt dotyczący ulicy Karola Miarki.

Droga pomiędzy ulicami Spółdzielczą a Lubańską w Cieplicach ma być łącznikiem do gruntów Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Całe zadanie ma kosztować ponad 16 mln 326 tys. zł z czego dofinansowanie miałoby wynieść ponad 7 mln 903 tys. zł, czyli 50 procent kosztów kwalifikowanych. Realizacja zadania planowana jest od I kwartału przyszłego roku, a jego zakończenie na czerwiec 2012 roku.

Do naboru projektów miasto zgłosiło też drugi projekt ,,Budowę i modernizację ulicy Karola Miarki w Jeleniej Górze”, który znalazł się na pierwszym miejscu listy projektów rezerwowych. – To zadanie ma szansę na dofinansowanie pod warunkiem, że w ramach programu, z którego rozdzielane są pieniądze po przetargach pojawią się oszczędności – mówi Marek Obrębalski, prezydent miasta Jeleniej Góry.

Całkowity koszt tego projektu to ponad 12 mln zł, z czego dofinansowanie, o które ubiega się Jelenia Góra to kwota 5 mln 887tys. zł. Realizacja I etapu projektu już rozpoczęła się ze środków własnych miasta. Przyprowadzono procedurę przetargu nieograniczonego na wyłonienie wykonawcy robót, a obecnie podpisywana jest z nim umowa.

Wykonawca rozpocznie prace już w sierpniu br. Pierwszy etap polegać będzie na udrożnieniu wąskiego gardła komunikacyjnego związanego z przejazdem przedsiębiorców i mieszkańców miasta z ulicy Karola Miarki w kierunku ul. Wojewódzkiej.
- W przypadku otrzymania dofinansowania rozpoczniemy realizację II etapu tj. kompleksową przebudowę ulicy Karola Miarki, która umożliwi dalszy rozwój firm działających w tym obszarze – mówi szef miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group