Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6909
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/ Gliwice: Umowa z Piastem Gliwice podpisana!

Piątek, 5 grudnia 2014, 19:58
Aktualizacja: Czwartek, 6 sierpnia 2020, 4:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra/ Gliwice: Umowa z Piastem Gliwice podpisana!
Fot. Tomasz Raczyński
MKS Karkonosze Jelenia Góra i GKS Piast Gliwice po kilku miesiącach przygotowań oficjalnie rozpoczęły współpracę. Stosowną umowę partnerską podpisali w piątek (5. grudnia) prezesi obu klubów: Tomasz Kowalczyk i Adam Sarkowicz.

Inicjatorem współpracy między klubami z Gliwic i Jeleniej Góry jest Grzegorz Ciupka – gliwiczanin, członek zarządu Karkonoszy: - Grzegorz doskonale wywiązał się ze swojej roli. Pierwotnie nie przyszło nam do głowy, że możemy być godnym partnerem dla ekstraklasowego klubu, natomiast Grzegorz pokazał, że jest to możliwe – wyznał prezes Tomasz Kowalczyk.

Pierwszą inicjatywą jaką podejmą kluby ze Złotniczej i Okrzei będzie spotkanie trenerów: - Zaprosimy trenerów z Jeleniej Góry do Gliwic. Wspólnie podyskutujemy na temat stworzenia systemu szkolenia, a później będziemy na bieżąco w kontakcie – powiedział prezes Adam Sarkowicz. Władze piłkarskich stowarzyszeń kładą główny nacisk na współpracę grup młodzieżowych, promowanie wizerunków klubów, ale również kontakty zespołów seniorów:
- Bardzo chcielibyśmy przyjechać tutaj w przerwie reprezentacyjnej z pierwszym zespołem i rozegrać mecz pokazowy z Karkonoszami, a w przyszłości organizować tutaj obozy piłkarskie. Liczymy na to, że baza w Jeleniej Górze będzie się rozwijała i będziemy mogli korzystać z tej oferty – dodał prezes Piasta Gliwice.

- Mamy możliwości wsparcia Piasta w organizacji obozów szkoleniowych, jesteśmy gotowi na wzajemne promowanie wizerunków klubów. Chcielibyśmy, żeby nasz partner był jeszcze bardziej rozpoznawalny i utożsamiany z pozytywnymi ideami – zaznaczył prezes Karkonoszy.

Adam Sarkowicz nie wyklucza też możliwości wymiany zawodników seniorskich: - Może dojść do takiej sytuacji, że Karkonosze będą chciały skorzystać z naszych zawodników, którzy będą chcieli się ogrywać. Sprawa jest otwarta – mówił. Liczymy również na to, że za jakiś czas utalentowany zawodnik Karkonoszy otrzyma szansę trenowania, grania w Ekstraklasie – dodał.

W konferencji prasowej w Termach Cieplickich oprócz prezesów obu klubów brali udział również kapitanowie Piasta i Karkonoszy: Adrian Klepczyński i Marek Wawrzyniak. Pytania przybyłym gościom zadawali młodzi piłkarze biało-niebieskich, którzy 23. listopada br. eskortowali drużyny Piasta Gliwice i Lecha Poznań podczas meczu 16. kolejki T-Mobile Ekstraklasy wygranym przez niebiesko-czerwonych 3:2.

Zapraszamy do obejrzenia spotu MKS Karkonoszy i Piasta Gliwice (prod. Grupa "Red Bus"):

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group