Niedziela, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 4154
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Umowa podpisana, wiadukt do przebudowy

Poniedziałek, 6 czerwca 2016, 10:44
Aktualizacja: Sobota, 18 czerwca 2016, 11:38
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Umowa podpisana, wiadukt do przebudowy
Fot. Przemek Kaczałko
Około 3,7 miliona złotych będzie kosztowała przebudowa wiaduktu w Goduszynie, który grozi katastrofą budowlaną i od dłuższego czasu jest zwężony. Przetarg wygrała firma Skanska, której przedstawiciel podpisał 6 czerwca z prezydentem Jeleniej Góry stosowną umowę.

- To bardzo ważny element komunikacyjny i wielka nasza troska. Na to zadanie otrzymaliśmy dofinansowanie z budżetu centralnego – mówił na wstępie poniedziałkowej konferencji prasowej w Ratuszu, prezydent Marcin Zawiła. - Utrudnienia w ruchu będą w jakiś sposób zrekompensowane faktem, że droga, która prowadzi do trasy zgorzeleckiej do Siedlęcina i teraz jest drogą praktycznie polną, czy bitą uzyska też swoją nawierzchnię, czyli Goduszyn zostanie drugą nitką włączony do trasy zgorzeleckiej – powiedział prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Przedstawiciel firmy Skanska S.A. Witold Nietubyć poinformował, że na początek należy uzgodnić z PKP PLK regulamin zajęć torowisk. Następnie, od około połowy lipca rozpoczną się prace, a ich zakończenie planowane jest zgodnie z umową do 21 grudnia 2016 roku. W trakcie budowy zostanie wytyczona droga objazdowa. - Jest na to projekt organizacji ruchu, budowana jest droga, która będzie wzmocniona – położone zostaną dwie warstwy masy - tłumaczył, dyrektor oddziału budownictwa inżynieryjnego we Wrocławiu Witold Nietubyć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group