Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8763
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Umowa Miasta z MZK

Wtorek, 1 października 2019, 8:54
Aktualizacja: Piątek, 4 października 2019, 6:34
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Umowa Miasta z MZK
Fot. Przemek Kaczałko
W poniedziałek (30 września 2019 r.) w Urzędzie Miasta doszło do podpisania umowy pomiędzy Jelenią Górą a Miejskim Zakładem Komunikacyjnym, dzięki której przez kolejne 10 lat spółka będzie realizować zadanie własne gminy w zakresie transportu zbiorowego. Wcześniej porozumienie podpisano z gminami, które również korzystają z usług MZK.

Jelenia Góra podpisała kilka dni temu porozumienia z gminami Janowice Wielkie, Piechowice, Podgórzyn, Mysłakowice i Jeżów Sudecki, dzięki którym w swoim imieniu oraz wymienionych gmin - mogła podpisać umowę z przewoźnikiem. Umowa obowiązuje na kolejne 10 lat, od 1 października 2019 r.

Pamiętam jak 10 lat temu podejmowaliśmy decyzję o przekształceniu zakładu komunikacyjnego w spółkę prawa handlowego i wtedy przekonywałem związku zawodowe, ówczesnego dyrektora i główną księgową - byli do tego przychylnie nastawieni. Ta zmiana była korzystna dla przedsiębiorstwa, które zaczęło składać wnioski o dofinansowanie unijne na zakup nowego taboru i przez te lata zakupiono 34 nowe autobusy - mówił Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry, który liczy, że kolejne 10 lat również będą sukcesem MZK.
W myśl nowej umowy gwarantuję, że jakość będzie na takim samym poziomie, jak nie lepszym - zapewnia Agata Buśko, prezes MZK, która dziękowała prezydentowi i urzędnikom za współpracę przy sporządzaniu treści umowy.

Prezes spółki nie chciała ujawnić stawki za kilometr, zapisanej w umowie, choć w minionym tygodniu ościenne gminy tego nie ukrywały, gdyż jest to informacja, która interesuje mieszkańców - podatników.

Nie mogę powiedzieć - to jest swego rodzaju tajemnica spółki - stwierdziła Agata Buśko, prezes MZK.

Jak powiedział Jerzy Łużniak, za 2019 rok Miasto zapłaci spółce 21 milionów złotych - koszt wzrósł m.in. ze względu na wprowadzone ulgi (bezpłatne przejazdy dla dzieci, młodzieży, studentów i seniorów od 70. roku życia).

Mam nadzieję, że jest to dobrze odbierane przez mieszkańców - mówił prezydent, który nie zaprzecza, że w niedalekiej przyszłości możliwa jest podwyżka cen biletów. Więcej na ten temat w osobnym artykule.

Twoja reakcja na artykuł?

22
52%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
5%
Nudzi
1
2%
Smuci
5
12%
Złości
12
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group