Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 2548
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uliczny taniec... do Tancbudy

Czwartek, 18 kwietnia 2019, 7:53
Aktualizacja: Piątek, 19 kwietnia 2019, 6:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Uliczny taniec... do Tancbudy
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (17.04) na Placu Ratuszowym odbył się happening promujący taniec uliczny. W imprezie prowadzonej przez Rademeneza swoje układy zaprezentowały grupy szkoły tańca No Name Dance Studio Marceliny Leśniak,

Podczas imprezy odbyły się pokazy freestyle'u i beatbox'u, które zostały przygotowane przez Rademeneza, pochodzącego z Zielonej Góry B-boy'a, MC, beatboxera, freestylowca, organizatora wielu imprez. Na organizację eventów poprzedzających Tancbudę wybrano 7 miast w Polsce, w tym Jelenią Górę.

Jest to impreza, na którą mogą przyjechać tancerze z całej Polski i nie tylko. Uważam, że jak najbardziej dzieci powinny uczestniczyć w takich imprezach - zdobywają nowe doświadczenia, znajomości, jest to duża frajda - powiedziała Marcelina Leśniak.

Uczestnicy mieli też okazję na wspólne jamowanie, spontaniczne batelki oraz prezentacje własnych choreografii pod okiem Radosława Blonkowskiego (Rademeneza).

Dzisiaj dzieci miały okazję zatańczyć prawdziwy "street dance" na ulicy naszego miasta, kiedyś już miały taką okazję na rynku we Wrocławiu - wspomina instruktorka tańca, która zapowiada, że do Zielonej Góry wybiorą się grupy: Dzieciaki z Naszej Paki, Odlot, WoW, Eksplozja, Luzik, Balans.

Okazję do treningu podczas eventu na Placu Ratuszowym miały też grupy początkujące z No Name Dance Studio.

Po tanecznie spędzonym czasie, spośród zgłoszonych osób wylosowano jednego zwycięzce, który otrzymał czek na 500 zł od Grupy Wróbel do wykorzystania na wyjazd na Tancbuda Challenge do Zielonej Góry, której druga edycja odbędzie się w dniach 25-26 maja 2019 r. W wyniku losowania nagrodę otrzymała Julka z grupy Eksplozja.

Uczestnicy będą rywalizować w następujących kategoriach:
House - kategoria open,
Hip Hop - 1vs1 do 11 lat/ 12 -16 lat/ pow.16 lat,
Crew Showcase - do 11 lat/ 12 - 16 lat/ pow.16 lat,
Breaking - 1vs1 do 13 lat/ pow.13 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

9
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
27%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group