Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9670
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ulica Łomnicka–etap II

Czwartek, 19 lipca 2018, 11:17
Aktualizacja: Sobota, 21 lipca 2018, 8:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ulica Łomnicka–etap II
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (18.07) otwarto oferty na przebudowę drugiej części ulicy Łomnickiej – od torów kolejowych do pętli autobusowej. Zgłosiło się dwóch wykonawców, z czego jeden prawdopodobnie zostanie wybrany do realizacji zamówienia.

Zamawiający (Miasto) chciało przeznaczyć na ten cel 2,513 mln zł, a najniższą ofertę złożyło Przedsębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „Parys” z Jeleniej Góry (firma ta aktualnie buduje ulicę Thebesiusa do Urzędu Skarbowego). Oferowana cena to 3,3 mln zł, a więc niemal o 800 tys. więcej niż zakładały władze miasta, ale jak się dowiedzieliśmy – jest szansa, aby rozstrzygnąć przetarg przy takiej kwocie.

- Teraz musimy tę ofertę dokładnie sprawdzić. Najniższa oferta jest wyższa o 800 tysięcy, ale biorąc pod uwagę obecny rynek - jest korzystna. Zapisy w budżecie miasta mamy dość szerokie i myślę, że możemy podpisać umowę, ale nie chcę jeszcze tego przesądzać – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Druga ze złożonych ofert - Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego "Kama" z Mysłakowic - opiewała na kwotę niemal 5,4 mln zł, a więc ponad dwukrotnie więcej, niż planował zamawiający.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ulicy Łomnickiej w Jeleniej Górze (w formule zaprojektuj i wybuduj) polegająca na wykonaniu odcinka ciągu pieszo–rowerowego wraz z oświetleniem drogowym oraz remont nawierzchni jezdni w ciągu ulicy Łomnickiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Krakowską (przy przejeździe kolejowym) do pętli autobusowej.

W ciągu pieszo-rowerowym o łącznej długości ok. 1,2 km przewidziana jest budowa oświetlenia drogowego w technologii LED, zasilanie O.Z.E. (wyłącznie ogniwa słoneczne), a także wykonanie robót budowlanych, polegających na remoncie nawierzchni jezdni na odcinku o długości około 1,28 km z zastosowaniem technologii recyklingu na zimno MC.

Zamówienie w zakresie budowy ciągu pieszo–rowerowego wraz oświetleniem drogowym realizowane jest w ramach Projektu: „Bliżej przyrody, chroniąc przyrodę”. Projekt nr RPDS.04.04.03-02-0005/17 – ZIT AJ w ramach Osi Priorytetowej nr 4 „Środowiska i zasoby”, Działania nr 4.4 „Ochrona i udostępnianie zasobów przyrodniczych” Poddziałanie 4.4.3 Ochrona i udostępnianie zasobów przyrodniczych – ZIT AJ Regionalnego Programu operacyjnego województwa Dolnośląskiego 2014-2020, z kolei zakres polegający na remoncie nawierzchni jezdni odcinka ok.1,28 km ul. Łomnickiej realizowany jest wyłącznie ze środków własnych Miasta Jeleniej Góry.

Pierwszy etap ulicy Łomnickiej (od skrzyżowania z ul. Wincentego Pola do przejazdu kolejowego koło lotniska) został wykonany w 2015 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
381
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
27%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group