Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 4164
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ulgi dla rodzin, mieszkania za 1 proc. – jutro na sesji

Poniedziałek, 18 listopada 2013, 11:55
Aktualizacja: 13:47
Autor: Angela
Jelenia Góra: Ulgi dla rodzin, mieszkania za 1 proc. – jutro na sesji
Fot. Archiwum
Uchwała dotycząca sprzedaży mieszkań komunalnych z 99–procentową bonifikatą, wprowadzenie jeleniogórskiej karty dużej rodziny, nowe tereny dla inwestorów w strefie ekonomicznej, nowe ceny za żłobki czy bursy szkolne oraz przyjęcie programów profilaktyki alkoholowej i dla osób niepełnosprawnych – to najważniejsze tematy, które pojawią się na jutrzejszej (19.11) sesji Rady Miejskiej w Jeleniej Górze.

Ważna zmianą dla rodzin wielodzietnych będzie głosowana uchwała dotycząca wprowadzenia Jeleniogórskiej Karty Dużej Rodziny. Dzięki niej osoby posiadające troje i więcej dzieci (także rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka) będą mogły korzystać ze zniżek, zwolnień, rabatów i ulg na ofertę miejskich instytucji kultury, sportu i rekreacji, nauki, edukacji, opieki itp.

Już na komisjach radni mieli jednak zastrzeżenia do obecnego kształtu uchwały, bo projekt nie uwzględnia związków nieformalnych.

Z związku z uchwałą Jeleniogórskiej Karty Dużej Rodziny radni będą musieli podjąć kilka innych uchwał wprowadzających te ulgi m.in. w przejazdach miejską komunikacją czy w opłatach za żłobki.

Radni zadecydują również o włączeniu do jeleniogórskiej strefy ekonomicznej czterech działek o łącznej powierzchni około 10 hektarów. Są to grunty miejskie położone w rejonie ul. Spółdzielczej i Objazdowej.

Pod dyskusję i głosowanie poddane zostaną również opłaty za żłobki i podniesienie opłat za bursy szkolne.

- Do porządku sesji chciałem też wprowadzić uchwałę dotyczącą zmian w opłatach za mieszkania komunalne – mówi Leszek Wrotniewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Jeleniej Górze. – Chodzi o wydłużenie terminu zamiany dużych mieszkań poprzez umożliwienie im korzystania z ulg dochodowej. Prezydent mimo deklaracji nie wycofał się ze swojego pomysłu, a tylko dwukrotnie zwiększył metraż mieszkań, który nie będzie powodował zwyżek i na zamianę dał ludziom trzy miesiące. Projekt został dzisiaj zgłoszony przeze mnie na Komisji Gospodarki Komunalnej. Ma być zaopiniowany w ciągu trzech dni przez prezydenta, taką deklarację złożyła na komisji v-ce prezydent M. Dzika – dodaje L. Wrotniewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
385
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
16%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
 
Kultura
MuzyKuny w Kromnowie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group