Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8185
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ulgi dla rodzin, mieszkania za 1 proc. – jutro na sesji

Poniedziałek, 18 listopada 2013, 11:55
Aktualizacja: 13:47
Autor: Angela
Jelenia Góra: Ulgi dla rodzin, mieszkania za 1 proc. – jutro na sesji
Fot. Archiwum
Uchwała dotycząca sprzedaży mieszkań komunalnych z 99–procentową bonifikatą, wprowadzenie jeleniogórskiej karty dużej rodziny, nowe tereny dla inwestorów w strefie ekonomicznej, nowe ceny za żłobki czy bursy szkolne oraz przyjęcie programów profilaktyki alkoholowej i dla osób niepełnosprawnych – to najważniejsze tematy, które pojawią się na jutrzejszej (19.11) sesji Rady Miejskiej w Jeleniej Górze.

Ważna zmianą dla rodzin wielodzietnych będzie głosowana uchwała dotycząca wprowadzenia Jeleniogórskiej Karty Dużej Rodziny. Dzięki niej osoby posiadające troje i więcej dzieci (także rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka) będą mogły korzystać ze zniżek, zwolnień, rabatów i ulg na ofertę miejskich instytucji kultury, sportu i rekreacji, nauki, edukacji, opieki itp.

Już na komisjach radni mieli jednak zastrzeżenia do obecnego kształtu uchwały, bo projekt nie uwzględnia związków nieformalnych.

Z związku z uchwałą Jeleniogórskiej Karty Dużej Rodziny radni będą musieli podjąć kilka innych uchwał wprowadzających te ulgi m.in. w przejazdach miejską komunikacją czy w opłatach za żłobki.

Radni zadecydują również o włączeniu do jeleniogórskiej strefy ekonomicznej czterech działek o łącznej powierzchni około 10 hektarów. Są to grunty miejskie położone w rejonie ul. Spółdzielczej i Objazdowej.

Pod dyskusję i głosowanie poddane zostaną również opłaty za żłobki i podniesienie opłat za bursy szkolne.

- Do porządku sesji chciałem też wprowadzić uchwałę dotyczącą zmian w opłatach za mieszkania komunalne – mówi Leszek Wrotniewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Jeleniej Górze. – Chodzi o wydłużenie terminu zamiany dużych mieszkań poprzez umożliwienie im korzystania z ulg dochodowej. Prezydent mimo deklaracji nie wycofał się ze swojego pomysłu, a tylko dwukrotnie zwiększył metraż mieszkań, który nie będzie powodował zwyżek i na zamianę dał ludziom trzy miesiące. Projekt został dzisiaj zgłoszony przeze mnie na Komisji Gospodarki Komunalnej. Ma być zaopiniowany w ciągu trzech dni przez prezydenta, taką deklarację złożyła na komisji v-ce prezydent M. Dzika – dodaje L. Wrotniewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group