Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8037
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wojcieszów: Ukraińskie bajki i baśnie ludowe na scenie

Sobota, 30 kwietnia 2022, 13:19
Aktualizacja: 13:21
Autor: Manu
Wojcieszów: Ukraińskie bajki i baśnie ludowe na scenie
Fot. BM
W czwartek (28.04) w sali widowiskowej Miasta Wojcieszów miała miejsce czternasta edycja Konkursu Pięknego Czytania i Inscenizacji Bajek. Tym razem pod hasłem “Bajki i baśnie ukraińskie”. Organizatorem wydarzenia był Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy im. Katarzyny Rogowiec w Wojcieszowie.

Wszystkie prezentowane występy oceniali: Piotr Konieczyński - aktor jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida, który w bieżącym sezonie artystycznym wciąż niezmiennie wyróżnia się i budzi sympatię choćby znakomitą kreacją Victora Velasco w “Przez park na bosaka” Neila Simona w reż. Andrzeja Nejmana, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Wojcieszowie – Monika Dekas–Ziemniak, dyrektor Centrum Biblioteczno–Kulturalnego w Wojcieszowie – Przemysław Rogal oraz wieloletni były dyrektor SOSW w Wojcieszowie – Romuald Łaski.

Widzowie przeżywali wiele wspaniałych momentów, od śmiechu do wzruszenia. Moim zdaniem, najfajniejsze w tej imprezie jest to, że przeżywamy razem, a po inscenizacji możemy o tym, co widzieliśmy, pogadać na żywo. Potrzeby dzielenia się teatralnymi emocjami tu i teraz chyba żadna forma interaktywna spotkania online nie jest w stanie zmienić – opowiada jedna z organizatorek Anna Pacholska–Kujawa.

Uczestnikami imprezy byli: Teatrzyk “Zielony Liść” z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Świerzawie z bajką o przyjaźni i życiu w zgodzie pt. “Rękawiczka” pod opieką artystyczną Teresy Kuś-Wolińskiej, Teatrzyk “Wesołe żabki” z Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze z przedstawianiem “Baśń o ożywionym bochnie chleba” pod kierunkiem Agnieszki Dyrcz i Jacka Świderskiego, Teatrzyk “Bajeczka” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Jeleniej Górze z dramą “Pomocna dłoń na motywach ukraińskiej bajki Rękawiczka” w reżyserii Moniki Czai, Moniki Mikulskiej, Agnieszki Niewiadomskiej i Ewy Poniatowskiej, Teatrzyk “Tacy Sami” z Powiatowego Ośrodka Wsparcia–Środowiskowy Domu Samopomocy w Kamiennej Górze z bajką “O ludkach biedorobach” pod opieką Katarzyny Kiper i Ewy Kolanch oraz organizatorzy przeglądu, czyli Teatrzyk TIP–TOP ze SOSW w Wojcieszowie z inscenizacją “Gadatliwa Feśka” pod kierunkiem Anny Pacholskiej–Kujawy, Joanny Matuszak i Anny Struś.

Nasz przegląd teatralny jest miejscem osobistego spotkania twórców z widzami, czego internet nie jest w stanie zastąpić. Ponadto był to też ważny moment dla młodych widzów z Ukrainy, aktualnie uczniów w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Wojcieszowie – mówi organizatorka Anna Struś.

Jury po trudnych obradach przyznało nagrody. Każdy zespół otrzymał nagrody rzeczowe. Wyróżniono zespół teatralny “Bajeczka” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Jeleniej Górze, Aleksandrę Stasiak z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Świerzawie za rolę żeńską i Łukasza Gęsinę z Powiatowego Ośrodka Wsparcia – Domu Samopomocy w Kamiennej Górze za rolę męską.
| Po wspaniałej uczcie dla duszy i po wręczeniu nagród, wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie spotkali się na słodkim poczęstunku ufundowanym przez Tomasza Rajskiego z cukierni “Kraina Ciast”. A naszymi sponsorami nagród byli Agnieszka i Jacek Baran, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie – informuje organizatorka Joanne Matuszak.

Twoja reakcja na artykuł?

3
27%
Cieszy
3
27%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
9%
Smuci
0
0%
Złości
4
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group