Czwartek, 23 marca
Imieniny: Feliksa, Pelagii
Czytających: 8405
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Uderzenie w narkobiznes

Sobota, 16 października 2021, 6:30
Autor: WAC
Region: Uderzenie w narkobiznes
Fot. policja
Zlikwidowana linia produkcyjna do wytwarzania metamfetaminy, przechwycone blisko 7300 porcji handlowych tej substancji oraz zatrzymanych dwóch mężczyzn to efekt działania funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową przy wsparciu wrocławskich kontrterrorystów przeprowadzili w powiecie legnickim skoordynowane działania wymierzone w przestępczość narkotykową. Na wstępie mundurowi wytypowali posesję, gdzie może się odbywać produkcja substancji psychotropowych. Na podstawie zebranego materiału, policjanci weszli do precyzyjnie wybranych zabudowań, gdzie znaleźli kompletną linie produkcyjną służącą do wytwarzania metamfetaminy, znaczne ilości tego narkotyku oraz dwie osoby, które zajmowały się produkcją. W momencie wejścia funkcjonariuszy do budynków przebywający tam mężczyźni próbowali zatrzeć ślady i zniszczyć dowody swojej nielegalnej działalności, podpalając pomieszczenia, jednak szybkie i zdecydowane działania policjantów udaremniły tę próbę.

Łącznie mundurowi przechwycili blisko 7300 porcji handlowych metamfetaminy, marihuanę oraz trzy kanistry z 6 litrami płynu, który został przekazany do badań laboratoryjnych - informuje mł. asp. Przemysław Ratajczyk. - Policjanci zabezpieczyli poza tym w pełni wyposażoną, profesjonalną linię produkcyjną służącą do wytwarzania substancji psychotropowych. Na miejscu zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 43 i 27 lat, którzy byli w trakcie produkcji metamfetaminy. Na wniosek prokuratury, obaj zostali decyzją sądu tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Za wytwarzanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności od lat trzech.

Twoja reakcja na artykuł?

26
68%
Cieszy
3
8%
Hahaha
3
8%
Nudzi
2
5%
Smuci
1
3%
Złości
3
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
758
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group