Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7645
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Udana promocja Karkonoszy w kraju i za granicą

Wiadomości: Powiat
Poniedziałek, 14 grudnia 2015, 8:11
Aktualizacja: Czwartek, 17 grudnia 2015, 16:18
Autor: TS
Fot. Archiwum
Mijający rok był czasem dynamicznej promocji turystycznej regionu Karkonoszy. Porozumienie, które istnieje od 2000 r. między miastami i gminami powiatu (Karpacz, Kowary, Piechowice, Szklarska Poręba, Janowice Wielkie, Jeżów Sudecki, Mysłakowice, Podgórzyn) oraz Miastem Jelenia Góra i zakłada wspólne działania na rzecz promocji regionu, umożliwiło realizacje wielu ciekawych przedsięwzięć. W ramach współpracy corocznie powstają liczne materiały reklamowe oraz podejmowane są wspólne działania promocyjne.

Na przełomie stycznia i lutego, podczas targów w Dreźnie, odbyła się promocja aktywnego wypoczynku w Karkonoszach. Prezentowane były oferty zawarte w przewodniku "Karkonosze i Łużyce Górne - aktywnie przez cztery pory roku" oraz w materiałach promocyjnych dostarczonych przez gminy. Oferta Karkonoszy została również zaprezentowana na Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB w Berlinie, gdzie odwiedzający mogli zapoznać się z materiałami o naszym regionie na stoisku Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

W ramach Porozumienia uczestniczono również w wielu imprezach promocyjnych w kraju, m. in.: we wrocławskiej majówce, w obchodach Dni Puszczykowa, w trzebiatowskim Święcie Kaszy, w Dniach Zielonej Góry oraz w Świnoujściu podczas VII SAIL. Udział poszczególnych gmin w realizowanych przedsięwzięciach stwarza możliwość promocji całego naszego regionu. Bardzo istotny jest również fakt, że wspólna realizacja wydarzeń prowadzona jest bez opłat związanych z wynajęciem powierzchni bądź miejsca, gdyż odbywa się u partnera. Oferta naszego regionu została również zaprezentowana podczas targów w Chorzowie i na Targach Turystycznych Tour Salon w Poznaniu, gdzie stoisko Karkonoszy cieszyło się dużą popularnością wśród odwiedzających.

Kolejnym przedsięwzięciem zrealizowanym w ramach wspólnej współpracy było wydanie 20 tyś. egzemplarzy Informatora Turystycznego Karkonosze, który stanowi źródło kompleksowych wiadomości przydatnych turystom odwiedzającym nasz region. Wykonano również plakaty i nalepki promujące aplikację Karkonosze na urządzenia mobilne. Promocja marki Karkonoszy była również prowadzona na facebookowym profilu "Mam w sobie ducha gór", gdzie zrealizowano wiele konkursów związanych z regionem. Kolejnym w tym roku projektem wykonanym w ramach Porozumienia jest nadruk promocyjny Karkonoszy na autokarze, który będzie promował region jeleniogórski w kraju i za granicą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group