Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6557
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uczniowie zakochani w poezji

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 8 maja 2009, 18:28
Aktualizacja: 19:30
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Dziś Szkoła Podstawowa nr 7 po raz siódmy na Międzyszkolnym Spotkaniu Poetyckim „Kochajmy poezję” gościła uczestników z klas I–III szkół podstawowych. W imprezie wzięło udział blisko 30 uczniów ze szkół jeleniogórskich. Spotkanie nie miało charakteru konkursu.

Można było posłuchać najciekawszych recytacji wybranego wiersza w interpretacji laureatów szkolnych konkursów recytatorskich. Mali recytatorzy klas I-III przedstawili utwory popularnych i mniej znanych poetów polskich.

Celem wydarzenia było umożliwienie publicznej prezentacji recytatorskiej utalentowanym uczniom jeleniogórskich podstawówek, doskonalenie sztuki recytatorskiej i kultury żywego słowa oraz prezentowanie różnorodnych nowatorskich form recytacji.

Zasłuchana publiczność była bardziej zróżnicowana wiekowo. Młodym wykonawcom recytacji towarzyszyli nauczyciele, rodzice lub dziadkowie. Wszystkie prezentacje zapowiadała Ewa Majda, nauczyciel nauczania zintegrowanego i organizator przeglądu. Pani Ewa nie tylko łagodziła tremę młodych wykonawców, lecz także wczuła się w rolę i przybliżyła publiczności ich sukcesy i zainteresowania.

W komisji oceniającej popisy małych recytatorów zasiadła m.in. Anna Szymańska, aktorka Teatru Cinema w Michałowicach. Na zakończenie Spotkania Poetyckiego wszyscy jego uczestnicy otrzymali upominki książkowe oraz okolicznościowe dyplomy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

piipi 8-05-2009 21:14
.."bo poezja jak bursztyn w swym wnetrzu zachowa,to co serce dostrzeglo i zamknelo w slowie ".~Moje Gratulacje.*Fajnie,ze jestesci wrazliwi na piekno.
HAVA_NAGILA 9-05-2009 18:45
Piipi -ludzie wrazliwi nas piekno szanuja siebie nawzajem . Nie dostrzegam tego u Polakow . A co mam na mysli ? Wszechobecne krzyze , w szkolach urzedach itd itd itd . Nauczcie sie szanowac innych , a moze was beda szanowac .Moze ?
~ago 10-05-2009 17:55
HAVA_NAGILA, a nie przeszkadza Tobie, że u muzułmanów tylko ten księżyc i księżyc, a u Żydów ciągle tylko ta gwiazda Dawida? Na dodatek w sobotę im się nie chce pracować... ;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group