Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9686
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Uczniowie z naszego powiatu świetnymi sportowcami

Niedziela, 23 listopada 2014, 7:54
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 listopada 2014, 14:27
Autor: Mea
Powiat: Uczniowie z naszego powiatu świetnymi sportowcami
Fot. PSZS
W podsumowaniu współzawodnictwa sportowego szkół i powiatów województwa dolnośląskiego w roku szkolnym 2013/2014 powiat jeleniogórski zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji współczynnika usportowienia, czyli liczby punktów zdobytych przez wszystkie szkoły powiatu do liczby uczniów w powiecie.

Dolnośląska kurator oświaty Beata Pawłowicz, będąca również przewodniczącą Szkolnego Związku Sportowego „Dolny Śląsk” podziękowała w liście gratulacyjnym staroście jeleniogórskiemu Jackowi Włodydze za propagowanie idei sportu, kształtowanie umiejętności uczciwego współzawodnictwa – zasady fair play, a przede wszystkim na promowanie wśród młodego pokolenia aktywności i sprawności fizycznej.

- Powiat jeleniogórski od lat wspiera współzawodnictwo sportowe wśród dzieci i młodzieży realizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, który w ubiegłym roku szkolnym przeprowadził 82 imprezy sportowe. Wzięło w nich udział ponad 4 tys. osób z 35 szkół powiatu jeleniogórskiego. Warto zaznaczyć, że bierzemy też udział w zawodach w strefie jeleniogórskiej, rywalizując np. z Kamienną Górą – mówi Wiesław Dzierzba, prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego.

W klasyfikacji brało udział 1072 szkół z Dolnego Śląska. 4908 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu jeleniogórskiego zdobyło 41665 punktów w dyscyplinach sportowych takich, jak: sztafetowe biegi przełajowe, indywidualne biegi przełajowe, lekkoatletyka, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, piłka nożna, tenis stołowy, badminton oraz piłka plażowa.

- Szkoły uczestniczyły w Dolnośląskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Dolnośląskiej Gimnazjadzie i Dolnośląskiej Licealiadzie Młodzieży, a także w zawodach na szczeblu gminy, powiatu i w finałach dolnośląskich. Uczniowie chętnie biorą udział w różnych zawodach i zdobywają najwyższe miejsca. Dzięki temu powiat wygrał klasyfikację – powiedział Wiesław Dzierzba.

Są to uczniowie ze szkół podstawowych ze: Szklarskiej Poręby, Karpacza, Mysłakowic, Kowar, Kopańca, Podgórzyna, Jeżowa Sudeckiego, Ściegien, Kostrzycy, Sosnówki, Szklarskiej Poręby, Siedlęcina, Karpacza, Wojcieszyc, a także z: Gimnazjum w Szklarskiej Porębie oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
524
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group