Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7126
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczniowie Norwida przed kamerą

Wtorek, 12 grudnia 2017, 11:39
Autor: II LO
Jelenia Góra: Uczniowie Norwida  przed kamerą
Fot. Użyczone/II LO
Klasa Ia z cieplickiego II LO im. Norwida brała udział w warsztatach dziennikarskich na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.

- Po wejściu do nowoczesnego budynku, udaliśmy się do sali wykładowej. Na początku pracownik uniwersytetu krótko opowiedział nam o kierunkach kształcenia i przedstawił ogólne informacje o uczelni. Następnie mogliśmy wziąć udział w interesujących warsztatach dziennikarskich, podczas których nabyliśmy wiedzę dotyczącą zachowania się przed kamerami, poznaliśmy zasady radzenia sobie ze stresem oraz wtajemniczono nas w arkana wiedzy o profesjonalnym prezentowaniu się przed publicznością – opowiadają uczestnicy.

- Mając na uwadze zdobytą wiedzę, mogliśmy spróbować swoich sił w roli dziennikarzy. Prowadząca warsztaty zaproponowała nam kilka zabaw. Jedną z nich był „głuchy telefon”. Zadanie wydawać by się mogło banalne - przerosło nas. Okazało się, że opis obrazu Dariusza Milińskiego, zaprezentowany przez ostatnią osobę daleki był od oryginału. Gra ta miała na celu uświadomienie nam, jak ważne w pracy dziennikarza jest źródło informacji, a nie krążąca plotka. Udało nam się także wczuć w rolę przeprowadzającego wywiad. Wszystkie nasze poczynania były rejestrowane, a później omawiane i analizowane. Prowadząca nie wytykała nam błędów, ale udzielała dobrych rad i wskazówek – relacjonują uczestnicy.

- Zajęcia, w których braliśmy udział, były rozwijające. Pokazały nam, że jako przyszli dziennikarze musimy być ciekawi świata, posiadać chęć do pracy i podchodzić do tego, co się robi z pasją - dodają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group