Sobota, 31 lipca
Imieniny: Heleny, Ignacego
Czytających: 2019
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uczniowie Janowic Wielkich nagrodzeni w konkursie RPO

Piątek, 20 maja 2011, 8:07
Aktualizacja: 8:08
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Uczniowie Janowic Wielkich nagrodzeni w konkursie RPO
Fot. Organizator
Gimnazjaliści z Zespołu Szkół im. Wandy Rutkiewicz z Janowic Wielkich znaleźli się w gronie pięciu szkół, które zakwalifikowały się do finału konkursu „Moja okolica pięknieje dzięki RPO”. Ostatecznie zajęli tam czwarte miejsce. Konkurs zorganizował Departament Regionalnego Programu Operacyjnego Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu.

Alicja Wiśniewska, Patrycja Skorpińska oraz Mateusz i Dawid Smektała – to gimnazjaliści z Zespołu Szkół z Janowic Wielkich, którzy wystartowali w konkursie jako jedna z 70 szkół z całego Dolnego Śląska. W pierwszym etapie ich zadaniem było przedstawienie w formie pracy plastycznej wybranego przez siebie projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007- 2013.

Na I etap konkursu gimnazjaliści z Janowic Wielkich wykonali dwie prace: „Nowa pracownia przyrodnicza daje możliwości wszelkie, by upiększać nasze Janowice Wielkie” ilustrująca projekt unijny: „ Pracownia przyrodnicza w każdej gminie”, oraz „Dzięki środkom Regionalnego Programu Operacyjnego Świątynia Wang perłą powiatu jeleniogórskiego” ilustrująca projekt unijny: „Renowacja oraz prace odtworzeniowe kompleksu kościoła Wang w Karpaczu jako unikalnego obiektu dziedzictwa kulturowego w celu utrzymania atrakcyjności turystycznej regionu”.

Drugi z pomysłów okazał się na tyle trafny, a realizacja na tyle oryginalna, że uczniowie dostali się do finału jako jedna z pięciu placówek z Dolnego Śląska, poza drużynami gimnazjalistów z Bogatyni, Zgorzelca, Nowej Rudy oraz Bolesławca. Do drugiego etapu drużyna była przygotowała pod kierunkiem Marioli Smektały, a zadaniem było przedstawienie scenki o wybranym projekcie. Przygotowani byli świetnie. Zabrakło im jednak szczęścia, w którym przeszkodziła „złośliwość rzeczy martwych”.

- W pierwszym etapie poszło świetnie. Przygotowana przez młodzież praca plastyczna zdobyła punktowo drugie miejsce spośród 117 zakwalifikowanych prac. W drugim finałowym etapie uczniowie w mistrzowski sposób zaprezentowali humorystyczną scenkę teatralną oraz piosenkę i spisali się na medal. Niestety zawiódł sprzęt techniczny, który uniemożliwił prawidłową prezentację filmu i nie pozwolił na zaprezentowanie przygotowanego pokazu multimedialnego przedstawiającego Kościół Wang na fotografiach. Naszej drużynie zabrakło zaledwie punktu, by zdobyć trzecie miejsce i główną nagrodę, czyli wyjazd do Brukseli.

- Wrócili jednak zadowoleni, z nagrodami w postaci odtwarzaczy mp3, a przede wszystkim z nowymi doświadczeniami: bogatsi o obszerną wiedzę dotyczącą wykorzystywania funduszy unijnych na Dolnym Śląsku w ramach RPO WD – mówi Mariola Smektała, wicedyrektor Zespołu Szkół w Janowicach Wielkich.
W sumie uczniowie zdobyli 105 pkt. (57 w I etapie i 48 w II etapie) na 120 możliwych i zajęli czwarte miejsce. Finalistom gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group