Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 6504
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczniów w „Norwidzie” chroni nowoczesny system!

Piątek, 19 grudnia 2014, 8:14
Aktualizacja: Sobota, 20 grudnia 2014, 7:58
Autor: Mea
Jelenia Góra: Uczniów w „Norwidzie” chroni nowoczesny system!
Fot. Mea
II LO jest jedną z 12 szkół w Polsce, w której został zamontowany system Bezpieczna Szkoła, w pełni sfinansowany przez Bank Zachodni WBK. – Inwestycja kosztowała 53 tys. zł i składa się m.in. z elektronicznego dziennika oraz kart wstępu do szkoły – mówi Iwona Kumek, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Cieplicach.

Elektroniczne czytniki, zamontowane przy wszystkich drzwiach wejściowych w szkole powodują, że do budynku mogą wejść tylko osoby, które mają specjalne karty. Kto jej nie ma, musi korzystać z domofonu.
- Są karty indywidualne – wydaliśmy ich już ponad 500. Oprócz funkcji otwierania drzwi, mogą też pełnić funkcje karty bankomatowej, na którą rodzice, jeśli chcą mogą przelać pieniądze np. kieszonkowe. System powiązany jest nadto z elektronicznym dziennikiem - wyjaśnia Iwona Kumek.

Fundacja Banku Zachodniego podarowała też szkole 23 komputery, które będą zamontowane w każdej klasie. Rodzice będą mogli nie tylko zobaczyć jakie uczeń ma oceny, ale również sprawdzić, czy wszedł do szkoły, lub o której godzinie z niej wyszedł. A dzięki komputerowi w każdej klasie, nauczyciele nie będą musieli nosić dzienników, wprowadzając np. oceny do szkolnego systemu.

Ponadto kupiono monitor plazmowy, który zamontowany został w holu głównym. Ma on służyć jako elektroniczna „tablica ogłoszeń”.

– Wprowadzony system zapewnia bezpieczeństwo w szkole, bo nikt obcy, bez wiedzy pracowników szkoły, nie wejdzie do środka. Choć przejście z jednego budynku do drugiego zajmuje teraz więcej czasu – twierdzi Martyna Górska, uczennica II LO. - Mamy okienka i czasem wychodzimy poza teren szkoły. Gdyby komuś coś się stało, można wtedy sprawdzić, o której uczeń wyszedł ze szkoły –dodaje Hanna Wołoszyn, uczennica II LO.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group