Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6933
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczniów „Trzynastki” łączy piłka!

Piątek, 16 grudnia 2016, 8:58
Aktualizacja: 18:50
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Uczniów „Trzynastki” łączy piłka!
Fot. Przemek Kaczałko
Polska gola, Polska gola – taka jest „Trzynastki” wola – śpiewali zachęceni przez wiceprezydenta Jeleniej Góry uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 13 podczas uroczystego podsumowania projektu „Łączy nas piłka”, które odbyło się w czwartek (15.12) w placówce przy ul. Piotra Skargi.

Uczniowie klas IV-VI w czasie trwania projektu mieli zapewniony szereg atrakcji, a także możliwość połączenia pasji z nauką. Dzieci m.in. wyjechały na mecz Polska – Słowenia (do Wrocławia), stworzyły Szkolny Kodeks Kibica „Kibic z klasą”, czyli zbiór zasad, którymi kieruje się prawdziwy fan piłkarski.

W ramach projektu tworzone było również menu piłkarza „Przez żołądek do... gola”, budowano bryły pod hasłem „Czy futbol jest matematyczny” i rozegrano mecz matematyczno-przyrodniczy. Uczniowie wystąpili również w turnieju o „Puchar Tymbarku, czyli z podwórka na stadion”. Przy różnych okazjach rodzice mogli też zobaczyć w szkolnych korytarzach wystawę prac pt. „Piórem, pędzlem, nutą i fleszem”. - Dzieci były bardzo zaangażowane. To był bardzo dobry temat. Uczniowie układali piękne wiersze, tworzyli prace łącząc sport z matematyką, historią i innymi dziedzinami – powiedziała Aleksandra Białkowska-Dudzik, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 13.

Podczas uroczystego podsumowania dzieci prezentowały swoje dokonania w ramach projektu, było dużo radości, wspomnień i zabawy. Atmosfera udzieliła się również zastępcy prezydenta Jeleniej Góry, który ochoczo wcielił się w rolę kibica. - To niezwykła radość, w szczególności wtedy, kiedy dziewczęta i chłopcy potrafią z sympatią i zaangażowaniem odnosić się do wątku sportowego. Łączenie sportu i nauki to same sukcesy – powiedział Piotr Paczóski. - Zawsze byłem sympatykiem sportu, sam go uprawiałem i uprawiam, z wielką przyjemnością bywam w gronie sportowców, a nade wszystko w gronie tych młodych sportowców, bo przed nimi przyszłość – robią to spontanicznie, bawią się i jeśli potrafią godzić to z nauką, to tylko przyklasnąć inicjatywie szkoły – dodał zastępca prezydenta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group