Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2479
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uczniów „Trzynastki” łączy piłka!

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 16 grudnia 2016, 8:58
Aktualizacja: 18:50
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Polska gola, Polska gola – taka jest „Trzynastki” wola – śpiewali zachęceni przez wiceprezydenta Jeleniej Góry uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 13 podczas uroczystego podsumowania projektu „Łączy nas piłka”, które odbyło się w czwartek (15.12) w placówce przy ul. Piotra Skargi.

Uczniowie klas IV-VI w czasie trwania projektu mieli zapewniony szereg atrakcji, a także możliwość połączenia pasji z nauką. Dzieci m.in. wyjechały na mecz Polska – Słowenia (do Wrocławia), stworzyły Szkolny Kodeks Kibica „Kibic z klasą”, czyli zbiór zasad, którymi kieruje się prawdziwy fan piłkarski.

W ramach projektu tworzone było również menu piłkarza „Przez żołądek do... gola”, budowano bryły pod hasłem „Czy futbol jest matematyczny” i rozegrano mecz matematyczno-przyrodniczy. Uczniowie wystąpili również w turnieju o „Puchar Tymbarku, czyli z podwórka na stadion”. Przy różnych okazjach rodzice mogli też zobaczyć w szkolnych korytarzach wystawę prac pt. „Piórem, pędzlem, nutą i fleszem”. - Dzieci były bardzo zaangażowane. To był bardzo dobry temat. Uczniowie układali piękne wiersze, tworzyli prace łącząc sport z matematyką, historią i innymi dziedzinami – powiedziała Aleksandra Białkowska-Dudzik, nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 13.

Podczas uroczystego podsumowania dzieci prezentowały swoje dokonania w ramach projektu, było dużo radości, wspomnień i zabawy. Atmosfera udzieliła się również zastępcy prezydenta Jeleniej Góry, który ochoczo wcielił się w rolę kibica. - To niezwykła radość, w szczególności wtedy, kiedy dziewczęta i chłopcy potrafią z sympatią i zaangażowaniem odnosić się do wątku sportowego. Łączenie sportu i nauki to same sukcesy – powiedział Piotr Paczóski. - Zawsze byłem sympatykiem sportu, sam go uprawiałem i uprawiam, z wielką przyjemnością bywam w gronie sportowców, a nade wszystko w gronie tych młodych sportowców, bo przed nimi przyszłość – robią to spontanicznie, bawią się i jeśli potrafią godzić to z nauką, to tylko przyklasnąć inicjatywie szkoły – dodał zastępca prezydenta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~nogat 16-12-2016 14:17
mało roześmianych dzieciaków ,poco ramole i belferki
~do nogat 16-12-2016 15:52
mało bo większość pewnie pod presją rodziców-kiboli , a swoją drogą piłka nożna ? no dajcie spokój przecież to taki prymitywny sport, nie lepiej koszykówka siatkówka lub tenis ?
~nogat 16-12-2016 18:19
mało roześmianych dzieciaków ,poco ramole i belferki
~nogat 16-12-2016 18:20
krykiet i kometka jest ok
~Mami 16-12-2016 22:47
Brawo trzynastka! Dzieciaki były przeszczęśliwe!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group