Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8513
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uczmy się od zwierząt

Piątek, 11 grudnia 2009, 13:00
Aktualizacja: 13:02
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Uczmy się od zwierząt
Fot. Angela
Władze miasta, lokalni politycy, prezesi i dyrektorzy, w tym jeleniogórskich szkół oraz inni przyjaciele zwierząt spotkali się na X Wigilii ze Zwierzakami, która w tym roku odbyła się wczoraj w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Sobieszowie.

Nie zabrakło ciepłych słów powitania, podziękowań, z humorem opowiedzianych historii, które w odniesieniu do zwierząt i towarzystwa jego przyjaciół spisało samo życie. – Na pierwszym spotkaniu byli tylko ludzie z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, z roku na rok chętnych przybywa – mówiła Anna Ragiel, prezes jeleniogórskiego oddziału TOnZ

Każdy z zaproszonych gości otrzymał podziękowanie w postaci monety wybitej z okazji jubileuszu TOnZ, symbolicznej zapłaty za działanie na rzecz zwierząt : wsparcie, okazane serce, działanie, realną pomoc. Pamiątki wręczał prezes zarządu głównego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Eugeniusz Ragiel.

– Nasze spotkania mają przypomnieć, że są bezdomne zwierzęta i, że to my musimy im pomagać, jesteśmy za nie odpowiedzialni, rozmnażamy je i męczymy – mówiła Anna Ragiel. – Towarzystwo nie jest w stanie wszystkiego zrobić, dlatego potrzebujemy wsparcia, takich ludzi, ja ci, którzy dzisiaj zostali tu zaproszeni. Kochajmy zwierzęta, bo one nigdy nas nie zdradzą, niezależnie od tego czy jesteśmy młodzi czy starzy. Uczmy się od zwierząt – dodała.

Zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło prezydenta Marka Obrębalskiego z zastępcą Miłoszem Sajnogiem, obejrzeli jasełka w wykonaniu szkolnego chóru. Wspólnie z zespołem muzycznym odśpiewano kolędy, a na koniec w atmosferze świątecznego pojednania podzielono się opłatkiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group